Adet Günü Hesaplama

adet günü hesaplama takvimi bu araç sayesinde son derece kolaydır. Yumurtalama dönemi olarak bilinen ancak halk arasında Adet / regl günü diye adlandırılan bu dönemin hesaplaması en çok sorulan soruların başında gelmektedir. Bayanlar için son derece rahatsız edici bir dönem olan bu günü nasıl hesaplarsanız sizlere bu konuda bilgi verelim. Adet döngüsünün ilk gününden itibaren 14 gün süre baz alınır. Adet döngüsü adet kanamasının ilk günüdür.

Otomatik Adet günü hesaplama takvimi nasıl yapılır? 🩸

Özellikle bu konuda son zamanlarda geliştirilen birçok program adet günü hesaplama konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Bu yüzden burada yapmanız gereken bu programlardan yardım alarak ne zaman hasta olacağınıza yani adet olacağınıza dair bilgi almak sizlere en kolay yol olarak fikir verecektir.

Kadınların birçoğunda belli bir düzen içerisinde hesaplanan bu günlerde bazen sapmaların meydana gelme ihtimali bulunmaktadır. Özellikle kişiden kişiye değişkenlik gösteren bu günlerin genellikle gün aralıkları 21 gün ile  35 gün arasında hesaplanmaktadır.

Otomatik Regl Günü / Tarihi Hesaplama İşlemi 🩸

Normal düzen içerisinde bu günler arasında son adet görmesi gereken kişilerde bazen bir düzensizlik meydana gelebilir.  Bu düzenliğin son derece normal olduğunu ve endişe yapılacak bir durum olmadığını belirtmek istiyoruz. Ancak burada sizlere yardımcı olacak bir çözüm önerisinde bulunalım. 

İlk kanamanın meydana geldiği günlerden birisini takvime veya bir yere not almanız durumunda sizlerde Yumurtlama günü hesaplama otomatik şansını bulmuş olacaksınız. Burada 1-2 aylık bir süre içerisinde bu süreci yakınında takip ederseniz sizlerde ne zaman adet göreceğinizi mutlaka bilme fırsatını yakalamış olacaksınız. [1]

3 Aylık Adet Günü Hesaplama Takvimi / Cetveli 🩸

Adet günü hesaplama takvimine yukarıdan ulaşabilirsiniz. Bu takvim sayesinde 3 aylık adet günü hesaplaması yapabilir, düzenli ve düzensiz adetiniz mi var görebilirsiniz. Adetinizde düzensizlik varsa hamile kalmak istediğiniz sorun oluşturabilir. Dikkat etmeniz gereken ise bu hesaplamayı gebelikten korunmak için kullanmamanız olacaktır. Gebelik hesaplama aracı üzerinden gebelik durumunuzu öğrenebilir ve ayrıntılı verilere erişebilirsiniz.

28 gün tarihlerin arasındaki adet kanaması yumurtlama dönemindeki günlere denk gelebilir. Yumurtlama günü hamile kalmanız için son adet tarihinizin ilk olayı gerçekleşmediği anlamına gelebilir. Eğer yalnızca son adet tarihinizin ilk günü aklınızda kaldıysa bu tarihi girerek hesaplayınız.

Adet döngüsü kişiden kişiye göre değişkenlik gösterir. 21 günden 35 günden ve ilk gününden itibaren belirtilen tarihlerin arasındaki kadında adet görülme durumu vardır. 14 gün kuralıda son derece önemlidir. Adet kanaması hatırlanılan ilk günüdür.

Adetim kaç gün gecikti? 🩸

Gebe kaldığınız anda adet kanamanız kesilir. Adet kanamasının gebelik durumunda 7 günden daha fazla kesilmesi adetinizin geciktiği anlamına gelir. Bu konu ile ilgili adet gecikmesi neden olur başlıklı yazımızda tüm sorularınıza yanıt verdik.

Adetin başladığı gün sayılır mı? 🩸

Evet, adetinizin başladığı gün 1. gün olarak sayılır.

2 adet arası nasıl hesaplanır? 🩸

İlk adetinizin başlangıç tarihini not alın. Sonraki ay bu not aldığınız tarihe 21, 28 ve 35 günlerini baz alarak hangi günde adet döngünüzün başladığını tespit edin. Belirlediğiniz güne göre diğer adet dönemlerinizi hesaplayabilirsiniz.

İlk ne zaman adet olacağım hesapla? 🩸

Genel anlamda göğüslerin gelişmeye başladığı dönemlerden 2-3 yıl içerisinde ilk regl yani adet olunur. Ardından cinsel organın çevresinde yer alan tüylenme başlar ve zamanla kalınlaşır. Bu tüylenmenin ardından ortalama 2 yıl içerisinde ilk adet görülür.

“Adet Günü Hesaplama” üzerine 56 yorum
 1. Beni adı çiğdem soyadım ırmak
  Beni 15.06.2018 adet oldu 18.06.2018 de bittidi birhada olmadı acam beni hamile mi

  Cevapla
 2. Arkadaşlar 29.07.2018 de adet oldum
  02.08.2018 de bitti yani geçen ay için tekrar adet olmam gerekiyormuydu
  Yardımcı olursanız çok memnun olurum

  Cevapla
  • Marhaba benim Adım Zehra benim adet günün 25 Eylül ben adet olmadım Ama akıntı var kıvamı koyu kafam karıştı bana yardımcı olurmunuz

   Cevapla
 3. ben beş yıllık evliyim benim çocuğum yok sizce ben hamilemiyim adat tarihi Eylül 6 oldum cevap

  Cevapla
 4. merhaba arkadaşlar sizce ben hamilemiyim son adet harihim Eylül 6 gördum beş yıllık evliyim benim çocuğum olmuyor

  Cevapla
 5. Merhaba bende 3o ocakta kirlendim ama 2gün sürdü ve daha önce bulantilarim vardi bittikten sonra artik hergün kusuyorum sürekli uykum var test yaptim göstermedi neden ola bilir acaba?

  Cevapla
 6. Benim adım sabiha muhlet 21 4 2019 adet oldu ve 25 4 2019 son günüm oldu ve hamile olmak istiyorum ama 1sene bocuk oldum ve daha hamile olmadem

  Cevapla
 7. Benimde 4 haziranda adet olmam gerekiyordu ama olmadım test yapiyorum evde çıkmıyo arife gecesi karnım ayırıcı dolareks ictim ondan mi kesildi acaba bilen varmi aranizda

  Cevapla
 8. Salam men de iyulun 31 olmuşam artıq sentyabrın 6dı hələ olmamışam avqust ayı ama ağrısı var bedenimde😶

  Cevapla
 9. Mrb bende 7hazıran da olucak tım ama 2gün. Önce oldum ve ve belim ve kasıklarım ağrıyor yorgunum uykum var hamile olabilir miyim

  Cevapla
Yorum yapın