Anne Sütü İhtiyacı Hesaplama

Bebekler için vazgeçilmez bir besin kaynağı olan anne sütü, fiziksel ve zihinsel gelişim için çok yararlıdır. Anne sütü ile beslenen bebeklerin daha önce gelişimlerini tamamladıkları ve bağışıklık sisteminin daha güçlü olduğu görülmüştür. Anne sütü emmeyen bebekler daha çabuk hasta olurlar ve fiziksel gelişimi anne sütü alanlara göre daha zayıf olabilir. Yeni doğan bebeklerin ilk 6 ay boyunca emzirilmesi önerilir. Anne sütü ilk 6 ayda yeterliyse bebeğe ek yiyecek vermeniz önerilmez. Anne sütü bebeğin su ve besin ihtiyaçlarını tam olarak karşılar.

Bebeğiniz İçin Anne Sütü İhtiyacı Hesaplaması
Anneler, bebekler için ihtiyaç duyulan anne sütünü arttırmak için günlük su alımını arttırmalıdır. Yenidoğan bebeklerin yaklaşık 500 ml anne sütüne ihtiyacı vardır. Bebeklerin anne sütü günlük ihtiyaçları, ağırlıklarıyla orantılıdır.

1 aylık bir bebeğin anne sütüne ne kadar ihtiyacı var?
Yeni doğmuş bir bebek uyurken çoğu gün uyur, 20 ila 55 ml arasında en önemli ve hassas dönemi anne sütüne ihtiyaç duyacaktır. İlk ayın sonunda bu miktar yaklaşık 90 ml’ye çıkacak.

2 aylık bir bebeğin anne sütüne ne kadar ihtiyacı var?
Bebeğin ikinci ayında, anne sütü ihtiyacı ilk aya göre önemli ölçüde artacak ve günde yaklaşık 500 ml süt gereksinimi gerekli olacaktır. Bildiğiniz gibi, bebekler bir kez değil düzenli aralıklarla beslenmelidir, böylece ortalama 10 kez beslenen bir bebek beslenmede 50 ml anne sütü almalıdır.

3 aylık bir bebeğin anne sütüne ne kadar ihtiyacı var?
Artık büyümeye başlayan bir bebeğiniz olduğu için, anne sütü ihtiyacı doğal olarak artacaktır. Uzmanlar beslenmenin sıklığını değiştirmeden bu dönemde beslenmenin miktarını arttırmayı tavsiye ediyorlar, bebek için 3 aylık anne sütü gereksinimi 800 ml olarak belirlendi.

4-5 aylık bir bebeğin anne sütüne ne kadar ihtiyacı var?
Sağlıklı bir bebeğe anne sütü verme ihtiyacı, birçok farklı besin maddesi bulunmadığında dördüncü ayda 900 ile 1.000 ml arasında değişmektedir. Anne sütü 4 ve 5 aylık bebeklerde hemen hemen aynıdır.

6 AYLIK BIR BEBEĞIN ANNE SÜTÜNE NE KADAR IHTIYACI VAR?
Bebeğinizin katı yiyecekler yemeye başlayabileceği bu dönemde anne sütünü ihmal etmemelisiniz. 6 aylık bebeklerinize A vitamini açısından zengindir, bu süre içerisinde hangi katı yiyeceklerin uygulanacağını öğrenmek için doktorunuza danışmanız gerekir.

Adet Günü HesaplaGebelik HesaplaYumurtlama Dön. HesaplaBebek Doğum Tarihi HesaplaTüp Bebek HesaplaÇin Takvimi HesaplaRus Takvimi HesaplaÇocuk Aşı Takvimi Hesaplama
Anne Sütü İhtiyacı HesaplamaBurç HesaplamaBel-Kalça Oranı HesaplamaGünlük Kalori İhtiyacı HesaplamaGünlük Su İhtiyacı Hesaplamaİdeal Kilo Hesaplama
İdeal Uyku Saati Hesaplama
“Anne Sütü İhtiyacı Hesaplama” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.