Baby Shower Nedir? Nasıl yapılır

Modern anneler arasında son 9-10 yıldır popüler olan organizasyonlar arasında baby shower partisi de yerini aldı. Yabancı kelimeler olsa da partinin adı ülkemizde çabuk benimsenip kabul gördü. Peki, baby shower nedir? Baby shower nasıl yapılır? Bu yazımızda sizlere bunu açıklayacağız.

Baby Shower Nedir?

Baby Shower nasıl yapılırPinBaby Shower nedir? Shower duş anlamına gelse de showering gösterme, sergileme gibi anlamlara gelmektedir. Tam olarak dilimize çevrilemese de amaç bebeğin doğumuna az zaman kala bir bebeğe daha anne karnındayken kutlama yapmaktır.

Amerika’ da uzun yıllardır var olan hatta daha da eskilere gidersek ortaya çıkışı 19.yüzyıl olduğu düşünülen Antik Mısır, Antik Yunan ve Hindistan’da hamilelere bebeklerini karşılamak için düzenlenen partilerdir. Amerika’da yapılma amacı da bebek bekleyen aileye hediyeler alarak masraf yüklerini hafifletmektir. Baby Shower nedir, ne amaçla yapılmaktadır anlattık geçelim bebek shower nasıl yapılır sorusuna.

Bkz: Bebeklerde Pamukçuk İlacı Mikostatin Nasıl Kullanılır?

Baby Shower nedirPin

Baby Shower Nasıl Yapılır?

Heyecanlı anne adayları, sosyal medyanın da etkisiyle bebekleri ile ilgili herşeyi yapmak istemektedirler. Sosyal medya zaten son yıllarda hayatımızın kontrolünü eline almış durumda olduğundan kim ne yapıyorsa herkes özenip yapmaya çalışmakta. Ülkemizde asıl amacını şaşmış olan partilerden bir tanesi de bebek shower nasıl yapılır?

  • Orjinalinde hamile anne adayına en yakın arkadaşları veya kardeşleri düzenlerler bu partiyi. Anne adayı hamilelikten yorulmasın diye tüm organizasyonu üstlenip baby parti düzenlerler. Ama bizim baby shower da anne adayı kendisi organize edip herkesi davet etmektedir. Bir de organizasyon şirketini de işin içine dâhil etmektedir.
  • Hamile anne adayı yorulmasın telaşla uğraşmasın diye organize eden arkadaş ya da kardeş kendi evinde düzenleyip, anneyi davet eder. Bizim anne adaylarımız ise bir mekân tutar ya da kendi evini parti evine çevirip güç gösterisi (!) yapar.
  • Normalde çay, kek, pasta gibi yiyecekler olan hoş sohbetlerin edildiği çay günü gibi yapılırken, Türk usulü bebek shower nasıl yapılır? Tabi ki tüm masraflar anne ve babaya ait olmak üzere çeşit çeşit rengârenk (tadının nasıl olduğu önemli olmayan) süslü püslü yiyeceklerle masa dekore edilir.
  • Yukarıda da bahsetmiştik anne baba adayının masraf yükünü hafifletmek olan bu organizasyon bizde biraz hedef şaşırıp daha da masraf yüklemektedir.

Herkesin mutlu olduğu, keyif aldığı şeyler maalesef farklıdır. Sizlerde anne adayı olarak nasıl daha mutlu hissedecekseniz kendinizi o şekilde yapabilirsiniz. Hatta siz bir ilk yaparak Türk usulü baby shower dan farklı olarak kız kardeşinize veya yakın arkadaşlarınıza hamileliklerinde kendi evinizde onlara destek olmak için bebek shower partisi düzenleyebilirsiniz.

5/5 - (8 votes)
“Baby Shower Nedir? Nasıl yapılır” üzerine 2 yorum
  1. 12 Adımda Baby Shower Düzenlemek. Şimdi size 12 adımda nasıl Baby Shower Partisi yapabileceğinize dair öneriler vereceğiz hazır olun! * Baby Shower tarihini seç. * Mekanı belirle. * Davetiyeni hazırla. * Bir organizasyon firması ile anlaş. * Konseptini belirle.

    Cevapla
  2. Ancak baby shower nedir sorusunu bu kadar basit bir şekilde cevaplamak hem anne adaylarına hem de bu güzel organizasyonu bulan ve bu kadar yaygın hale getirenlere biraz haksızlık olur. Bu nedenle bu yazımızda baby shower nedir başlığı altında yapılan kutlamanın tüm detaylarını ele almaya çalıştık. Asıl Amacı Çok Güzel

    Cevapla
Yorum yapın