Bel-Kalça Oranı Hesaplama
Eğer hesaplama aracı kalça oranı bel girmeyi bel / kalça oranı öğrenebilir, kendi bel boyutu normal değerlerin üzerinde olması durumunda, kolayca vücut tipini (Elma tipi, Armut tipi) öğrenebilir belirleyebilir. Bel bölgesi yağlama işleminde etkili olabilir, hormonal ve genetik faktörlerle birlikte, kalça ve bu fiziksel aktivite ve beslenme ile karşılaştırıldığında daha yüksek bir risk teşkil unutmayın. Bel bölgelerindeki yağdan kurtulmak ve ideal bel ölçüsü değerini elde etmek için diyetisyen kontrolü altında sağlıklı bir diyet programı uygulamanız ve aktivite düzeyinizi artırmanız gerekir. Özellikle kilo verme sürecinde, bel ve kalçalarınızı haftalık veya 2 haftalık aralıklarla kontrol etmelisiniz.

Bel Kalça Hesaplama Nasıl Yapılır?
Basit bir mantıkla, bu araç kalça ölçümünü bel ölçüsüne böler ve sonuç değerini sizin için yorumlar. Prosedür matematiksel olarak basit olmasına rağmen, genellikle sağlık durumunun dolaylı bir göstergesi olduğu için kullanılır. İsterseniz, hesaplama aracını kullanmadan, bel kalça oranını aşağıdaki formülle kendiniz hesaplayabilirsiniz.

Bel-kalça oranını hesaplamak için formül: bel ölçümü (cm) / kalça çevresi (cm).

Belin Kalça Çevresinin Ölçülmesi
Ölçümlerinizi esnemeyen basit bir mezura yardımıyla evde kendiniz yapabilirsiniz. Hata payını en aza indirmek ve en doğru sonuçları elde etmek için çıplak vücutla ölçümler yapmalısınız. Aksi halde 2 ila 3 santimetre arasında bir fark vardır. Aynı bel ve kalça yöntemiyle kadınları ve erkekleri de alabilirsiniz. Yorumların değerlendirilmesinde santimetre (cm) gibi ölçümlerin alınması önemlidir.

Belin İdeal Ölçüsü Nedir (Bel Çevresi)?
Yapılan incelemeler sonucunda belin ideal boyutunun kadınlar için 94 cm’den, erkekler için 80 cm’den daha az olması gerektiği kabul edildi. Kadınlarda 88 cm ve erkeklerde 102 cm, bel kalınlığının birçok kronik hastalık için risk oluşturması yüksek riskli olabilir.

Adet Günü HesaplaGebelik HesaplaYumurtlama Dön. HesaplaBebek Doğum Tarihi HesaplaTüp Bebek HesaplaÇin Takvimi HesaplaRus Takvimi HesaplaÇocuk Aşı Takvimi Hesaplama
Anne Sütü İhtiyacı HesaplamaBurç HesaplamaBel-Kalça Oranı HesaplamaGünlük Kalori İhtiyacı HesaplamaGünlük Su İhtiyacı Hesaplamaİdeal Kilo Hesaplama
İdeal Uyku Saati Hesaplama
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.