Çin Takvimi Hesapla
Çin takviminde, hamilelik öncesi çocuğun cinsiyetini belirlemek için 700 yıl önce kullanılan Çin’deki gebelik takvim sistemi. Çin takvimi 700 yıldır kullanılan ve Çin’in inançlarına dayanan ve tıbbi temeli olmayan bir takvimdir. Her ne kadar bu takvim başlangıçta çok ciddiye alınmaksızın eğlenceye hazır olsa da günümüzde popüler hale gelmiştir çünkü takvime göre yapılan tahminler çoğunlukla doğrudur.

Çocuğun cinsiyetini tahmin etmenin veya tahmin etmenin farklı tıbbi yolları olsa da, Çin takvimi bugün doğum takviminin bir hesaplaması olarak çok popülerdir, çünkü gerçekçilik oranı Rus takviminden% 80 daha yüksektir.

Çin Takvim Nasıl Kullanılır?
Sistem size doğru cevabı vermek için birkaç önemli bilgiye ihtiyaç duyar. Bu bilgi anne yaşı ve hamilelik tarihi ile en eski ve en son yaş sınırıdır. (18 ila 45 yaş).

Yaşın Hesaplanması Nasıl Yapılır?
Bir diğer önemli konu ise yılın aylarına göre yapılan hesaplamalar. Bebeğin cinsiyetini belirlerken, Mart ve Kasım aylarına kadar olan süreçte doğan annenin yaşı, yaşına 1 yaş daha eklemelidir.

Diğer aylarda, anne adaylarının beklentisi, Çin’de doğum yılının başlangıç ​​tarihini bilmeleridir. Buradaki karışıklığın sebebi, Çin hükümetinin Gregoryen takvimini kullanmadığı gerçeğidir.

Çin Takvimine Göre Cinsiyet Hesaplaması Örneği
Örnekle ’22 Eylül 1991′ de bir hesap yaparsak, Çin’de doğmuş bir kadın 23 yaşında ve Ocak, Şubat, Mart, Mayıs, Haziran, Ekim, Kasım, erkek bebek, Nisan, Temmuz, Ağustos, Eylül ayında ve Aralık ayında kızın “olması bekleniyor”

Bebeğin Cinsiyeti Nasıl Öğrenilir?
Gebelik 15-16 hafta boyunca, doktor ultrason kontrolü altında bebeğin tam cinsiyetini biliyor olabilir.

Adet Günü HesaplaGebelik HesaplaYumurtlama Dön. HesaplaBebek Doğum Tarihi HesaplaTüp Bebek HesaplaÇin Takvimi HesaplaRus Takvimi HesaplaÇocuk Aşı Takvimi Hesaplama
Anne Sütü İhtiyacı HesaplamaBurç HesaplamaBel-Kalça Oranı HesaplamaGünlük Kalori İhtiyacı HesaplamaGünlük Su İhtiyacı Hesaplamaİdeal Kilo Hesaplama
İdeal Uyku Saati Hesaplama
“Çin Takvimi Hesapla” için 6 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.