Çin Takvimi Hesaplama

Çin takvimi hesaplama işlemi, hamilelik öncesi çocuğun cinsiyetini belirlemek için 700 yıl öncesinde Çin’deki gebelik takvim sistemi olarak kullanılmaktaydı. Çin takvimi 700 yıldır kullanılan ve Çin’in inançlarına dayanan ve tıbbi temeli olmayan bir takvimdir. Her ne kadar bu takvim başlangıçta çok ciddiye alınmaksızın eğlenceye hazır olsa da günümüzde popüler hale gelmiştir çünkü takvime göre yapılan tahminler çoğunlukla doğrudur.

Çin Takvimi Hesaplama 📅

Çocuğun cinsiyetini tahmin etmenin veya tahmin etmenin farklı tıbbi yolları olsa da, Çin takvimi bugün doğum takviminin bir hesaplaması olarak çok popülerdir, çünkü gerçekçilik oranı Rus takviminden% 80 daha yüksektir.

Dilerseniz onuda inceleyebilirsiniz. Rus takvimi cinsiyet hesaplama

Çin Takvimi Hesaplama

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama Nasıl Kullanılır? 📅

Sistem size doğru cevabı vermek için birkaç önemli bilgiye ihtiyaç duyar. Bu bilgi anne yaşı ve hamilelik tarihi ile en eski ve en son yaş sınırıdır. (18 ila 45 yaş).

Çin Takvimi ile Yaşın Hesaplanması Nasıl Yapılır? 📅

Bir diğer önemli konu ise yılın aylarına göre yapılan hesaplamalar. Bebeğin cinsiyetini belirlerken, Mart ve Kasım aylarına kadar olan süreçte doğan annenin yaşı, yaşına 1 yaş daha eklemelidir.

Diğer aylarda, anne adaylarının beklentisi, Çin’de doğum yılının başlangıç ​​tarihini bilmeleridir. Buradaki karışıklığın sebebi, Çin hükümetinin Gregoryen takvimini kullanmadığı gerçeğidir.

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama Örneği 🔍

Çin takvimi cinsiyet hesaplama örneği:22 Eylül 1991” de bir hesap yaparsak, Çin’de doğmuş bir kadın; 23 yaşında ve Ocak, Şubat, Mart, Mayıs, Haziran, Ekim, Kasım olması beklenir. Aynı tarihlerde erkek bebek: Nisan, Temmuz, Ağustos, Eylül ayında ve Aralık ayında kızın olması beklenir.

Çin Takvimi ile Bebeğin Cinsiyeti Nasıl Öğrenilir? 🔍

Gebelik 15-16 hafta boyunca, doktor ultrason kontrolü altında bebeğin tam cinsiyetini biliyor olabilir.

Öneriyoruz: Bebeğin doğum tarihini hesaplama

“Çin Takvimi Hesaplama” üzerine 6 yorum
Yorum yapın