Çin Takvimi ile Cinsiyet Belirleme

Çin Takvimi ile Cinsiyet Belirleme işlemi nasıl yapılır? Çin Takvimi ile Cinsiyet Belirleme aşamaları nelerdir? Çin Takvimi ile Cinsiyet Belirleme yaklaşık 700 yıldır kullanılan bir yöntemdir. Anne adayları ilk hamile kaldıklarında merakla doğacak bebeklerinin cinsiyetini bilmek isterler. Bu nedenle halk arasında yaygın bilinen bu yöntem neredeyse tüm hamileler tarafından kullanılmaktadır. Çin Takvimi ile Cinsiyet Belirleme adımlarından sizlere de bahsedelim.

Çin Takvimi ile Cinsiyet Belirleme

Çin Takvimi ile Cinsiyet Belirleme yönteminin doğruluk payı herhangi bir bilimsel kanıta dayanmasa da doğruluk payının çok yüksek olduğuna inanılmaktadır. Genellikle bu yöntem ile yapılan hesaplamaların %70-90 arasında doğru sonuç verildiğine inanılır. Normal şartlarda doktorlar gebeliğin minimum 15. haftasına kadar cinsiyet konusunda emin konuşmazlar. En doğru tespit ise 20. haftada yapılan ultrason görüntülemesinde ortaya çıkmaktadır. Fakat bu kadar beklemek istemeyenler bu geleneksel yöntem ile tahmin yürütmek isterler.

Kim tarafından bulunduğu bilinmese de Çin Takvimi yönteminin 700 yıl öncesinde dönemde yaşayan Çinli astroloji bilginleri tarafından ortaya çıkarıldığı tahmin edilir. Bu hesabın yapılabilmesi için bir takım bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu bilgiler arasında anne adayının yaşını Çin takvimine göre hesaplayarak bulunması ve hamile kalınan ayın doğru şekilde bilinmesi yer alır.

Uzak Doğu ülkelerinde yaygın bir yöntem olarak kullanılan Çin Takvimi asırlardır bebek cinsiyeti belirlemede en yaygın kullanılan yöntem kabul edilir. Tabii ki çıkan sonuç %100 doğru değildir ve buna göre hareket ederek umut bağlamak yanlıştır. En doğru sonuç için doktora başvurarak ultrason sonucunda bebeğin cinsiyetini öğrenmektir.

Çin Takvimi ile Bebek Cinsiyeti Nasıl Hesaplanır?

Bebek ana rahmine düştüğü andan itibaren en çok merak edilen konu cinsiyetidir. Ultrason görüntüleme sistemi bulunana kadar asırlardır geliştirilen farklı cinsiyet belirleme yöntemleri bulunmaktadır. Bu nedenle insanlar bilimsel olmamasına rağmen tarihsel gelişimleri ile Çin takvimi ile cinsiyet belirleme yöntemlerine inanırlar. Çin takvimi ile cinsiyet belirleme sistemi günümüzde gelişen teknoloji sayesinde oldukça kolaydır. Sitemizde de yer alan hesaplama aracı üzerinden bebeğinizin cinsiyetinin ne olabileceği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Çin takvim bir tablodur. Var olan bu tabloya göre öncelikle annenin yaşının Çin takviminde yer alan aylara göre hesaplanması gerekir. Bu hesap sonucunda yaşınız gerçek yaşınızın yaklaşık olarak 2 yaş fazlası şeklinde çıkar. Ardından hamile kaldığınız aya göre size cinsiyet tahmini sunulur. Bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi tamamen annenin yaşı ve gebe kalınan aya göre ilişkilendirilir.

Asırlardır kullanılan bu yöntemi deneyen çoğu kişi sonucun doğru çıktığından bahsetmektedir. Her ne kadar eğlenceli bir işlem olsa da tabii ki yanılma payı her daim göz önünde bulundurulmalıdır. Dilerseniz siz de aşağıdaki bağlantı üzerinden Çin Takvimi ile cinsiyet belirleme hesabı yapabilirsiniz.

Bkz: Çin Takvimi Hesaplama

Çin Takvimine Göre Cinsiyet Öğrenme

Çin takvimi ile Cinsiyet belirleme yöntemleri arasında en çok ilgi toplayan Çin Takvimi sayesinde anne baba adayları hamilelik sürecinin başlarında sonucu öğrenmek isterler. Yapılan araştırmalara göre dünya genelinde hamilelik geçirenlerin büyük bir kısmının bu takvime başvurduğu görülmektedir.

En doğru sonuç doktorlar tarafından ultrason sonucunda bildirilir. Fakat yine de öncesinde tahminde bulunmak anne adaylarını rahatlatır. Diğer cinsiyet belirleme yöntemlerinde yer alan bulgular ve Çin takvimi sonucuna göre anne adayları cinsiyet konusunda bilgi sahibi olmaya çalışır. Genellikle %80-90 aralığında bu sonuç doğru çıkabilmektedir.

Hamilelik belirtileri her kişide farklı olduğu gibi genele bakıldığında bir takım benzerlikler yaşanabilir. Bunların arasında karın şeklinin sivri ve aşağıda olması erkek olacağına işaret eder gibi durumlar yer alır. Bazı durumlarda yeme alışkanlıklarına göre de cinsiyet tahmini yapılır. En yaygın bilinen ise ekşi tatları tercih eden annelerin kızları olacağı yönündeki söylentilerdir. Çin takvimi dışındaki cinsiyet belirleme belirtilerine göz atmak isterseniz ​​Hamilelikte Kız ve Erkek Bebek Belirtileri Nelerdir? yazımıza göz atabilirsiniz.

5/5 - (62 votes)
“Çin Takvimi ile Cinsiyet Belirleme” üzerine bir yorum
Yorum yapın