Erkek Bebek Belirtileri Nelerdir?

Bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek için daha zaman var ise erkek bebek belirtileri nelerdir sizler için kısaca açıklayalım. Anne adayları bebeğin cinsiyeti belli olana kadar merak içerisinde beklemektedir. Halk arasında hamilelerin dış görünüşü ya da yaşadıkları hormonal değişimlere göre cinsiyet konusunda tahmin yürütülmektedir.

Bilindiği üzere bu tür bilgiler geçmişten günümüze dolaşan ve aslı olup olmadığı kesinleşmeyen söylentilerdir. Genellikle yaşlı kişiler tarafından hamilelere görünüşleri ya da hareketleri üzerinden bir takım yakıştırmalar yapılmaktadır. Sıklıkla duyulanlar arasında ise ‘’karnın sivri kesin bebek erkek olacak’’ cümlesi yer alır.

Erkek bebek belirtileri nelerdir maddeler halinde sıralandığında her biri aynı anda olmak zorunda değildir. Bunlardan birkaç tanesi de belirti olarak kabul edilebilir. Hatta hiçbir belirti olmaması dahilinde de erkek bebeğiniz olabilir.

Erkek bebek belirtileri nelerdir 👶🏻

  • İlk belirti olarak herkes tarafından bilinen durum anne adayının karnının sivri ve aşağıya doğru büyümesidir.
  • Hamilelerin canı her türlü gıdayı aniden çekebilir ve bu duruma da aşerme denmektedir. Fakat tatlı ağırlıklı aşermelerin olduğu hamilelik sürecinde genellikle erkek bebek belirtisi olarak yorumlanmaktadır.
  • Bebeğin çok hareketli olmaması da belirtiler arasında yer almaktadır. Fakat bu durumda her zaman için doğru olmayabilir.
  • Bünyeden bünyeye değişiklik gösteriyor olsa da hamilelik sürecinde bulantı olmaması erkek bebek olacağına işaret olarak örneklendirilmektedir.
  • İdrar renginin normale oranla daha sarı olması durumunda da bebeğin erkek olma potansiyelinin yüksek olduğu söylenmektedir.
  • Meme uçlarında koyulaşma, ellerde kuruluk ya da yüz bölgesinde sivilcelenme gibi hormonal değişiklerinin görülmesi de halk arasında erkek bebek belirtileri arasında yer almaktadır.
  • Bir diğer durum ise erkek bebeklerin genellikle karnın sağ kısmında yer aldığı gerekçesiyle ki bu durum da kesin değildir, sol yanına yatmayı seven hamileler için cinsiyet belirlenmeden önce erkek olacağı yönünde gelişen düşüncelerdir.

Tüm bu maddelerde yer alan davranış ve hormonal değişimlerin erkek bebek beklediğinize dair yorumlanması bir kesinlik sağlamamaktadır. Bu tür tahminlerin herhangi bir bilimsel dayanağı olmadığını unutmamanız gerekir. En doğru ve kesin sonuç 20. haftada ultrasonda görüntülenen ve doktorunuz tarafından onaylanan sonuçtur.

Erkek Bebek Belirtileri Ne Zaman Başlar? 🧑🏼‍🍼

Hamilelikte cinsiyet kesin ve net olarak öğrenilene kadar geçen süreçte erkek bebek belirtileri ne zaman başlar tarzında sorular anne adaylarının sık sık sorguladığı bir durumdur. Aslında bu sorunun net bir cevabı bulunmaz. Bunun nedeni ise hamilelik belirtileri kişinin bünyesine, duygu durumuna, beslenmesine ve daha akla gelmeyen birçok faktöre bağlı olarak değişim gösterir.

Bkz: Parmakla hamilelik testi nasıl yapılır?

Bilimsel olarak bebeklerde üreme organı 12. haftadan itibaren oluşmaktadır. Oluşumun tamamlanması ise genellikle 16. haftada son bulur. Bazı durumlarda 16. haftada ultrasonda cinsiyet belirleme olan üreme organı görüntülenebilir. Fakat tam net sonuç için 20. haftanın beklenmesi önerilmektedir.

Halk arasında ise ilk 3 aylık süreçte bulantı yaşanmaması, bebeğin çok fazla hareketli olmaması gibi gibi durumlarda erkek bebek belirtisinin başlangıcı olarak yorumlanmaktadır.

Ultrasonda Erkek Bebek Belirtileri Nelerdir? 👶🏽

Ultrasonda bebeğin cinsiyeti her bebek için gelişimine göre değişim göstermekle beraber 13-20. haftalar arasında belli olmaktadır. Bu sürece kadar merakla bekleyen ebeveynler için cinsiyet kesin olarak belirlenmeden önceki görüntülerde varsayımsal olarak benzetme yapabilecekleri birkaç belirti yer alabilmektedir.

Örneğin: 6. ve 7. haftalarda bebeğinizin konumu cinsiyetine dair ipuçları verebilmektedir. Kesin olmamakla birlikte yorumlanan bu ipucu ise bebeğin sol tarafta konumlanmasını erkek bebek olacağı şeklinde tahmin edilmesidir. Bir diğer tahmin detayı ise kare çene yapısının belirgin olması da erkek bebek belirtisi olabileceğine yorumlanmasıdır.

Bkz: Yüzde Yüz Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

Bilgi: İçeriği video izleyerek okuyabilirsiniz.

YouTube video

Erkek bebeğe hamile olduğunu nasıl anlarsın?

Annelerin idrar rengi beyaz olursa, canı çok tatlı yemek isterse, sol meme sağ memeye göre daha küçükse bebeğin erkek olacağına işaret eder.

Erkek bebeğe hamile olan ne aşerir?

Erkek bebeğe hamile olan annelerin canı çoğunlukla tatlı ve tuzlu şeyler çeker. Kız bebekte ise ekşi yemek ister.

Erkek bebek belirtileri ne zaman başlar?

Erkek bebeğin belirtileri genellikle hamileliğin 16. haftasından sonra başlar. 16. haftadan sonra erkek bebeklerin testislerinden dolayı tespiti daha mümkün hale gelir.

Erkek bebek nerede hissedilir?

Bebeğinizin hareketlerini genellikle sağ tarafınızda hissediyorsanız erkek olma ihtimali yüksektir.

Erkek bebek isteyen anneler ne yapmalı?

Erkek bebek isteyen anneler için öneriler şu şekildedir; Çin takvimine göre hamile kalın, eylül ayında çocuk doğurun, hayz tarihi sizler için önemlidir, beslenmenize dikkat edin, yumurtlama tarihine göre hareket edin şeklindedir.

Erkek çocuğa hamile kalmak için ne yapmalı?

Erkek bebek isteyen kişiler yumurtlamadan yaklaşık olarak 12 saat önce ya da yumurtlama günü ilişkiye girmelidir.

Erkek bebek için ne tarafa yatmalı?

Erkek bebek için sağ tarafınıza dönük yatmanız tavsiye edilmektedir. Ancak bu bir batıl inançtır, doğruluğu kesin değildir.

Erkek bebek için hangi pozisyonda yapılmalı?

Erkeğin üstte olduğu pozisyonlar tercih edilmelidir. Kadının ise kalçalarının altına bir yastık koyarak pelvisini yükseltmesi önerilir. Daha fazla pozisyon ve öneri için cinsel kolay hamile kalma pozisyonları adlı yazımıza göz atmanızı öneririz.

Erkek bebek için kaç günde bir ilişki olmalı?

Adetinizin yumurtlamaya en yakın döneminde ilişkiye girmeniz önerilir. 30 günde adet gören bir kişi için en uygun gün 14-15-16. günlerdir.

5/5 - (78 votes)
“Erkek Bebek Belirtileri Nelerdir?” üzerine bir yorum
Yorum yapın