Hamile Olduğumu Evde Nasıl Anlarım? Evde Hamilelik Testi

Korunmasız cinsel ilişki sonrası gebelik bekleyen kadınlar evde gebe olup olmadıklarını öğrenmenin yöntemlerini araştırmakta. Bu yazımızda herkesin merakla cevabını araştırdığı Hamile Olduğumu Evde Nasıl Anlarım? Evde Hamilelik Testi Nasıl yapılır? Sorularını açıklamaya çalışalım. Sizlerin de bildiğiniz hamile olduğunuzu anlayabileceğiniz yöntemler varsa yorumlarda yazabilirsiniz.

Bkz: Hamilelikte Sakız Çiğnenir mi?

Evde Hamile Olduğunuzu Anlamanın Yolları

Erken gebelik testi cinsel ilişkiden sonra 7 ila 10 gün arasında bile doğru cevap verebiliyor. Peki, erken gebelik testine ulaşma şansımız yoksa neler yapabiliriz? Bakalım eski dönemlerde annelerimiz nasıl yollara başvuruyorlarmış.

Evde Hamilelik Testi için Yöntemler

  • Karbonat ile hamilelik/gebelik testi: Şeffaf bir kabın içerisine idrar yapıp içine 1 çay kaşığı kadar karbonat yavaşça dökülür. Karbonat idrar üzerinde köpürmeye başlarda hamilelik durumu söz konusudur. Eğer hiçbir şey olmuyorsa gebelik yoktur.
  • Diş macunu ile hamilelik/gebelik testi: Bir kabın içine beyaz diş macununu sıkın. Üzerine yavaş idrarınızı dökün. Eğer köpürme olur, diş macununda bir değişiklik olmazsa hamile değilsiniz. Ama köpürme olur ve diş macununun rengi maviye dönerse gebelik vardır.
  • Çamaşır suyu ile hamilelik/gebelik testi: Şeffaf bir kabın içine çamaşır suyu koyup üzerine yavaşça idrarınızı ekleyin. Eğer çamaşır suyu köpürüyorsa  Köpürme oluşmazsa gebe değilsiniz.
  • Tuzla hamilelik/gebelik testi: Şeffaf bir kapta idrarla tuzbirbirine karıştırılır. Birkaç dakika beklenir. Eğer tuz, idrarın içerisin de erimiyor ve olduğu gibi kalıyorsa, gebelik var demektir. Eğer tuz eriyorsa gebelik
  • Limonla hamilelik/gebelik testi: Şeffaf bir kaba idrarınızı koyun ve limonu dörde bölüp bir parçasını içi idrar dolu kabın içerisine sıkın. Limonun tortuları idrar dolu kabın dibine çökmeye başlarsa, gebelikvar demektir. Tortular çökmez ve yukarıda kalırsa gebelik yoktur.
  • Sirke ile hamilelik/gebelik testi: Şeffaf bir kaba sirke koyun birkaç damla idrarı sirkenin üzerine damlatın. 5 dakika bekleyin. Bu işlemde, sirkedeki renk değişikliğini incelemek gerekiyor. Eğer renk değişmişse gebesiniz. Ama sirkede hiçbir değişiklik yoksa maalesef gebe değilsiniz.

Evde Hamilelik Testleri Ne Kadar Güvenli

Evde Hamilelik Testi araştırmalarınız sonucunda yazımızın siz faydalı olacağını umuyoruz. Yukarıda kadınların eski dönemlerde hamile olup olmadıklarını öğrenme yöntemlerini sizlerle paylaştık. Gelişen teknoloji ve ilerleyen tıp ile bu yöntemleri kullananların olacağını çok düşünmüyoruz açıkçası. Siz bu yöntemleri evde denerseniz yine de çıkan sonuçlara göre hareket etmeyip doktorunuza başvurun. Artık testlere ve tahlillere çok daha kolay ulaşılabilirsiniz.

5/5 - (83 votes)
“Hamile Olduğumu Evde Nasıl Anlarım? Evde Hamilelik Testi” üzerine bir yorum
  1. evde hamile olduğumu nasıl anlarım Yüzde Yüz Hamilelik belirtileri Bunlardır : Kadının hamile olup olmamasına yönelik duyduğu önsezinin sıklıkla doğru çıktığı kanıtlanmıştır. Erken gebeliğin en sık rastlanan belirtilerinden biride gögüslerdeki hassasiyettir. Lakin mense yakın dönemde de gögüslerde hassasiyet olabilir.

    Cevapla
Yorum yapın