Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama

Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama

Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama artık bu formül ile çok kolay. Kalori, kişinin kilo değişiminin hedeflerinin tek noktalardan biri olduğunun farkına varması gerektiğini bilmelidir. Bu nedenle kalori ihtiyacının hesaplanması çok önemlidir. Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama formülü sayesinde sizlere net ve doğru bilgileri aktarıyor olacağız.

Kalori ihtiyaçlarının hesaplanması sürecinde birçok değişken ortaya çıkar. Sonucu değiştiren en önemli değişken cinsiyet, yaş, boy, kilo ve egzersiz miktarıdır.

Bu değerleri kullanarak birçok bilim adamı farklı formüller üretti. Yukarıda gördüğünüz hesap makinesi en tutarlı formülü kullanır.

Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama – Kaç Kalori Almalıyım?

Kilo, koruma ve kilo almanız gereken kalori miktarını hesaplamak için, yukarıdaki hesaplama aracını kullanarak kalori ihtiyacınızı bulmanız gerekir.

Günlük kalori ihtiyaçlarınızı bulduktan sonra, ihtiyaçlarınızı aşağıda listeledik.

Kilo vermek için: günlük ihtiyacınız olandan daha az kalori oluşturmanız gerekir. Çok fazla stres bırakmak vücudunuzda stres yaratarak kilo verme sürecinize zarar verebilir. Bu nedenle, yavaş ve sürekli kilo [1] vermek için bir kalori açığı yaratmalısınız.

Kilonuzu korumak için: günlük almanız gereken kaloriye yakın bir diyet programı hazırlamanız gerekir. Almak istediğiniz kalori miktarını korumak istiyorsanız, kalori gereksinimlerini günde -150 kalori hesaplayabilirsiniz.

Kilo almak için: günlük almanız gerektiğinden daha fazla kalori tüketmelisiniz. Burada önemli olan nokta, hızlı kilo almayı amaçlamamaktır. Aşırı kalori tüketimi, yağ kütlesinin hızla kilo almasına neden olur.

Kaloriler Her Şey Değildir!

Enerjiyi ifade etmenin tek yolu kaloridir. Bu açıdan, aldığınız enerjiyi hangi kaynaklardan aldığınızı satın almanız da önemlidir. Bu nedenle, makrobesinlerin iyi bir dağılımı şarttır.

Öneriyoruz: İdeal kilo hesaplama

Öneriyoruz: Çin takvimi hesaplama

Yorum yapın