Gynelle Doğum Kontrol Hapı Kullanımı, Kullanıcı Yorumları

Doğum kontrol hapları günümüzde çocuk sahibi olmayı henüz düşünmeyen çiftler için hem kullanım hem de ulaşım kolaylığı nedeniyle oldukça fazla tercih edilmektedir. Gynelle Nedir? sorusunun cevabını da böylelikle vermiş oluyoruz. Birçok kişi tarafından kullanılan bu doğum kontrol hapı hakkında yazımızda size bazı bilgiler vermek istiyoruz.

Gynelle Nedir? diye internette arattığınızda karşınıza birçok bilgi çıkacaktır. Nasıl kullanıldığı etkilerinin neler olduğu konusunda araştırma yapıp doktorunuzu tavsiyesiyle kullandığınızda istediğiniz sonucu almanız olası bir durumdur. Gelin şimdi nasıl kullanıldığı, kullanım sırasında dikkat etmeniz gereken önemli detayları ve Gynelle doğum kontrol hapı hakkında merak edilen birçok sorunun cevabını birlikte bulalım.

Gynelle Doğum Kontrol Hapı Kullanımı

Gynelle Nedir? sorusunu yazımızda cevapladığımıza göre şimdi de kullanımı hakkında sizlere bazı bilgiler vermek istiyoruz. Bu hapı adetinizin ilk günü kullanmaya başlamanız tavsiye edilmektedir. Çünkü adet süreniz boyunca etkisini arttırmış olacak ve koruyucu özelliği de böylelikle çok daha fazla olacaktır. Fakat ilk gün unutursanız ilk 5 gün içinde kullanmanız da etkisinden bir şey kaybettirmeyecektir.

İçinde bulunan 21 kapsülü her gün aynı saatlerde almaya özen gösterin. Bir kutunuz bittiğinde diğerine 7 gün sonra başlamalısınız. Bir hormon ilacı olan Gynelle doğum kontrol hapı kullanıcı yorumlarına da bakıldığında birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Gynelle doğum kontrol hapı vücudunuzda üretilen androjen miktarının azalması üzerinde etkilidir.

Gynelle Doğum Kontrol Hapı Tüylenme Yapar Mı?

Doğum kontrol haplarının bilindiği gibi gebelik önleme özelliğinin yanı sıra kadınlarda oluşan kistlerin yok olmasında ya da ciltteki tüylenmelerin azalmasında da etkileri olduğu bilinmektedir. Fakat bu amaçla kullanılacaksa kesinlikle doktor tavsiyesi ile kullanılmasında fayda vardır.

Gynelle doğum kontrol hapı tüylenmelerin azalmasında da etkisi kanıtlanmış bir haptır. Çünkü hormon ilacı olması nedeniyle hormonlarınızdaki farklılık bu şikayetten de kurtulmanıza etki edebilir. Gynelle Nedir? sorusu kafanızı karıştırdığında ve bilgi edinmek istediğinizde bu yazımızdan istediğiniz ve aradığınız birçok bilgiye ulaşacağınızdan şüpheniz olmasın. İçerisinde birçok etkin madde bulunan bu ve buna benzer doğum kontrol haplarını doktor tavsiyesi üzerine kullanmanızda fayda vardır. Çünkü yan etkilerinin de olabileceğini unutmamalısınız. Vücuda yüklenen hormon gebe kalmanızı önlemektedir.

Çocuk sahibi olmak istediğinizde de birkaç ay öncesinde bu hapı kullanmayı bırakmalı ve hormonlarınızın düzene girmesi için beklemeniz gerekmektedir. Bu hapı kullandığınız süre içerisinde de tüylenme sorunu ile karşı karşıya kalmanız da hapın olası yan etkilerinden biri olduğu için endişe etmenize gerek yoktur.

Gynelle Nedir?

Gynelle, hamile kalmanızı engelleyen bir doğum kontrol hapıdır.

Gynelle Hapı Nasıl Kullanılır?

Gynelle kontrol hapı her gün aynı saatte alınacak şekilde kullanılmalıdır.

Gynelle Hapının Paketinde Kaç Adet Vardır?

Gynelle hapının bir kutusunda 21 adet vardır.

5/5 - (26 votes)
“Gynelle Doğum Kontrol Hapı Kullanımı, Kullanıcı Yorumları” üzerine 2 yorum
  1. Mide bulantısı, Baş ağrısı, adet dönemi haricinde kanama, libidonun azalması, memelerde hassasiyet ve duygu durum değişimleri, doğum kontrol haplarının sık görülen yan etkilerinden bazılarıdır. Bu tür doğum kontrol hapı yan etkileri, vücudun yeni hormonal düzene alışmasıyla birlikte birkaç ay içinde kendiliğinden geçer.

    Cevapla
  2. GYNELLE 21 draje sağlık profesyonelleri için Kullanma Talimatı nasıl kullanılır.Ayrıca Yan etkileri, nedir ve ne için kullanılır, kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler.Ayrıca ilaç ile ilgili olarak diğer yıllara ait fiyat değişikliklerini görebilir ve eşdeğer ilaç bilgilerine ulaşabilirsiniz.İlaç fiyatları ilgili döneme ait KDV Dahil tüketici satış …

    Cevapla
Yorum yapın