Hamilelik testi C ve T Ne Demek?

Hamilelik testi C ve T nedir? bu testin sonucu nasıl yorumlanmalıdır? Anne baba olmak isteyen çiftler için hamile kalma süreci son derece heyecanlı bir bekleyiştir. Eğer hamile olduğunuzu düşünüyorsanız bunu evde test yaparak kendiniz öğrenebilirsiniz. Eczanelerde oldukça makul fiyata satılan ve idrar sonucu öğrenilen hamilelik testleri aklınızdaki soru işaretini giderme konusunda size yardımcı olacaktır. Hamile olup olmadığınızı anlamanın en kesin sonucu kan testi olmakla birlikte gebelik testi de son derece doğru sonuçlar vermektedir.

Hamilelik testi C ve T Ne Demek?

Hamilelik testi C ve T Ne Demek detaylıca açıklayalım. Sonucu da birkaç dakika içinde öğrenildiği için çoğu kadın bu testi evde yapmaktadır. Hamilelik testi C çıktığında yani test aleti üzerinde bulunan iki çizginin de kırmızı olması pozitif yani hamile olduğunuz anlamına gelmektedir. Eğer hamilelik testi T çıkarsa sadece bir çizginin kırmızı olması sonucu testiniz negatif olmakta yani hamile değilsiniz demektir.

Bkz: Hamilelikte Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Hamile Olduğunuzu Test İle Öğrenin

Kadınlar hamile olup olmadıklarını test yaptırmadan önce kendilerindeki bazı belirtiler sonucu düşünebilirler. Fakat test yaptırmadan bunun kesinliğine varamayacakları için en doğru sonucu testler söyleyecektir.

Hamilelik testi C ve T’nin Anlamı Nedir?

Birçok kadın artık son derece güvenilir ve doğru sonuç veren hamilelik testini eczanelerden satın alarak evde kendileri yapmaktadır. Eğer adet gününüz geçtiyse ve kendinizi yorgun halsiz hissediyorsanız buna bir de kusma ve bulantı şikayeti eşlik ediyorsa büyük oranda hamile olabilirsiniz. Bunu test ile kesinleştirmeniz çok kolay. Yapmış olduğunuz testte eğer hamilelik testi C çıkarsa şüphelerinizde yanılmadığınız anlamına gelmektedir.

Bkz: Parmakla hamilelik testi

Çift çizginin olması pozitif olduğunu göstermektedir. Eğer yapmış olduğunuz hamilelik testi T çıkarsa tek çizginin hamile olmadığınız anlamına geldiğini yazımızdan öğrenmiş oluyorsunuz. Bu testlerin fiyatı ve uygulaması son derece kolay olduğu için böyle bir şüpheniz olduğunda evde kendiniz sonucu öğrenebilirsiniz.

Evde Test Yapmak Size Sonucu Söyleyecek

Hamile kalmak için belki aylarca belki de yıllarca uğraştınız. Bu nedenle kan verip sonucunu bekleyecek kadar bile sabrınız kalmamış olabilir. Bunun için günün istediğiniz saatinde sadece eczaneden bir test alarak hamile olup olmadığınızı çok kısa bir sürede öğrenebilirsiniz. Testin uygulaması kutunun üzerinde yazmaktadır.

İdrar ile ortaya çıkan bu sonucun en doğru hal sabah kalktığınızdaki ilk idrarınız sonucunda çok daha net bir sonuca ulaşırsınız. Testi yaptıktan sonra çok kısa bir süre beklemeniz gerekecek. Tek ve çift çizgi size sonucun ne olduğunu söyleyecektir. Eğer pozitif ise hamilelik testi C, eğer negatif ise hamilelik testi T çıkacaktır.

Bkz: Adet Günü Gelmeden Hamilelik Belirtileri

Hamilelik testi c tek çizgi ne demek?

Hamilelik testi sonucunda c tek çizgi sonucunu alırsanız hamile olmadığınız anlamına gelir.

Hamilelik testi t tek çizgi ne demek?

Hamilelik testi sonucunda t tek çizgi sonucunu alırsanız hamile değilsiniz demektir.

5/5 - (29 votes)
“Hamilelik testi C ve T Ne Demek?” üzerine bir yorum
  1. Hamilelik testi için 2 yol vardır. Bunlardan bir tanesi kan testidir. Diğer test ise gebelik testi olarak adlandırılır. Kan testi gebelik testine oranla daha çabuk sonuç verir. Evde gebelik testi…

    Cevapla
Yorum yapın