Hamilelikte Göğüs Bakımı İçin Öneriler

Hamilelik döneminde vücutta birçok değişiklik meydana gelmektedir. Hormonların değişmesinin yanı sıra fiziksel olarak oluşan değişiklikler de dikkat edilmediği takdirde ileride sorun haline dönüşebilir. Artan vücut ağırlığı ve kilo alımı ile birlikte göğüslerde de büyüme söz konusu olmaktadır.

Hamilelikte Göğüs Bakımı

Doğumdan sonra normal ölçüsüne geliyor olsa da bazı kadınlarda büyük şekilde kalabilir de. Burada dikkat edilmesi gereken şey göğüste oluşabilecek çatlakların önüne geçmek ve sonrasında bunun için kendinizi kötü hissetmeyi önlemektir. Hamilelikte göğüs bakımı önemli bir konudur. Çünkü birçok kadın için göğüslerin pürüzsüz ve bakımlı olması son derece önemlidir.

Hiçbir kadın göğüslerinde çatlama ile karşılaşmak istemez. Artan kilo sebebiyle göğüslerin de şişmesi çatlama konusunu açığa çıkarmaktadır. Bu nedenle hamileliğin 4. veya 5. Aylarında çatlak oluşumunun önüne geçmek için aromatik yağların kullanımına başlanmalıdır. Ve doğum sonrasında da çatlakların kendini göstermemesi için bu yağların kullanımına bir süre daha devam edilmelidir.

Bkz: Hamilelikte Sıcak Su Torbasına Oturmak Zararlı Mı?

Göğüs Çatlakları Kabusunuz Olmasın

Hamilelik döneminde hemen her kadının başına gelmesi olası durumlardan biri de göğüs çatlaklarıdır. Bu görüntü anne adayını olumsuz etkilemekte ve zaten değişken olan ruh halini daha da olumsuz yapmaktadır. Bu nedenle önleminizi erkenden ve doğru ürünler kullanarak alırsanız bu sorunla karşılaşma ihtimalinizi de ortadan kaldıracağınızdan emin olabilirsiniz.

Bu dönemde göğüslerinizin hem yumuşak ve bakımlı olmasını hem de çatlamamasını istiyorsanız sizin için en doğal ve en doğru tercihin hakiki zeytinyağı olduğunu söylemeliyiz. Hamilelikte göğüs bakımı sanıldığının aksine zor bir şey değildir. Özellikle de her duştan sonra ıslak göğüslerinize masaj yaparak zeytinyağı sürmenizi öneriyoruz.

Böylelikle hem masaj sayesinde hamileliğin vermiş olduğu ağrıya iyi gelecek hem de vücudunuzu çok iyi bir şekilde nemlendirdiği için çatlak oluşumunun da ciddi anlamda önüne geçmiş olacaksınız. Böylelikle doğum sonrasında kendinizi bu anlamda eskisi gibi iyi hissedecek ve sonrasında geçmesi çok da mümkün olmayan çatlaklar ile baş etmek zorunda kalmayacaksınız.

Bkz: Hamilelikte Sol Kasık Ağrısı Neden Olur? Ne zaman Başlar?

Hamilelikte Göğüs Bakımında Zeytinyağı Mucizesi

Zeytinyağının sanıyoruz ki faydasının olmadığı hiçbir alan yoktur. Son derece doğal ve sağlıklı olduğu için doktorlar tarafından da hamilelikte göğüs bakımı için kimyasal kremler yerine zeytinyağı tavsiye edilmektedir.

Anne adaylarının gebeliğin özellikle de son aylarında vücutlarında meydana gelen değişimler kendini çok fazla göstermeye başlar. Artan kilo oranıyla birlikte doğal olarak göğüslerde de büyüme söz konusu olacaktır. Kısa zamanda oluşan bu büyüme tabi ki çatlak oluşumuna da davetiye çıkartacaktır.

Çatlaklar her zaman kadınların korkulu rüyası olduğu için bunun önüne geçmekte zeytinyağı mucizesini hamileliğinizin 4. ayından itibaren kullanmaya başlayabilirsiniz. Gün aşırı ve özellikle de duş sonrasında masaj yaparak uygulamanız çatlak olasılığını azaltacak ve siz de bu süreci olumlu bir şekilde atlatmış olacaksınız.

Hamilelikte Göğüs Bakımı İçin Ne Kullanılır?

Hamilelikte göğüs bakımı için kimyasal ürünler yerine bitkisel kremler ya da zeytinyağı kullanımı önerilmektedir.

5/5 - (57 votes)
“Hamilelikte Göğüs Bakımı İçin Öneriler” üzerine 2 yorum
  1. Hamilelikte yüz bakımı yağları kullanabilirsin ama hassas cildine zarar vermemesi için alkol ve paraben içermediğine dikkat et. Cildin yağlandıysa bir limonu kabukları ile blender’dan geçirip, içine biraz su ekleyerek cildine bir maske şeklinde sürebilirsin. Bu sayede cildin hem yağdan arınır hem de gözeneklerin açılır.

    Cevapla
  2. 2 Gebelikte Meme Bakımı İçin 5 Etkili İpuçları. 2.1 1. Meme Masajı. 2.2 2. Aktif Olun. 2.3 3. Uygun Annelik Sütyenlerini Kullanın. 2.4 4. İyi Hijyen Uygulamalarını Takip Edin.

    Cevapla
Yorum yapın