İdeal Uyku Saati Hesaplama


Günlük uyku süresi çocukluktan yaşlılığa düşer. Bebekler günlerinin yarısından fazlasını günlük olarak daha fazla uyurlar. Yaş ilerledikçe, vücudun günlük uyku ihtiyacı azalır. Günlük olarak yeterince uyku alamayan kişiler, gün içinde uyum sorunları, konsantrasyon güçlüğü ve yorgunluk belirtileri yaşayabilirler. Bazı çalışmalara göre, uykuya dalmanın üç ya da üç katı olduğu unutulmamalıdır. Bazı araştırmalar günde 8 saatten fazla uymaması gerektiğini vurgulamaktadır.

Uyku miktarı gündüz çalışma yoğunluğuna göre değişebilir. Gün boyunca daha fazla enerji tüketenlerin daha fazla uykuya ihtiyacı olabilir. En güzel rüya, geceleri uyuyan ve öğle saatlerinde uyuyan 1 saatlik rüyadır. Bunun dışında, sürekli uyumak ve gün içinde aşırı uyumak uyku sorunlarına neden olabilir.

Uyku Düzeni Sağlamak
Uyku problemi olanlar için kamp süreci tavsiye edilir. Özellikle gün boyunca sürekli uyuyan ve geceleri uyumakta zorluk çekenler için kamp yapılması önerilir. Uyku düzenleri sağlamak için kamplar oluşturulmalıdır. Geceleri, havanın aydınlatıldığı günlerde hava uyanmalı ve uyanmalıdır. Yaklaşık 1 haftalık kamp uyku düzeninin sağlanmasına yardımcı olabilir.

Aşırı ışıklı ortamlar uyku düzenini etkiler. İnsanın biyolojik yapısı karanlık olduğunda hava aydınlatıldığında uyanmaktır. Ancak, geceleri, evler aydınlık ve televizyon programları uyku saatini ilerletir.

Normal şartlarda normalde uyumak için gereken süreden daha fazla uyuyarak bazı hastalıklara ve kilo alma sorunlarına neden olabilir. Aşırı uyku sürekli uykuya neden olur. Daha fazla uyuyanlar ruhsal bozukluklarla karşı karşıya kalabilir. Uykuya dalma problemi, özellikle daha ileri yaşlarda daha yaygındır. Erken kalkmak zorunda olmayan ve emeklilik günlerinde uyku düzenine sahip olmayan insanlar geceleri daha az uyuyabilirler. Gece geç saatlerde kalkmak ve gece geç saatlerde yatmak için gece yarısı ve gündüz uykusu olarak kabul edilir. Gündüz uyurken geceleri uyumak aynı şey değildir. Gece uyku, vücuttaki melatonin düzeyini artırır ve vücut dinlenir. Tavsiye edilen çalışma saatleri öğlen saatidir. Öğlen uyumaya 1 saat uyumak vücudunuzu formda tutar. Öğleden sonra uyumak, ciddi baş ağrısına neden olabilir.

Adet Günü HesaplaGebelik HesaplaYumurtlama Dön. HesaplaBebek Doğum Tarihi HesaplaTüp Bebek HesaplaÇin Takvimi HesaplaRus Takvimi HesaplaÇocuk Aşı Takvimi Hesaplama
Anne Sütü İhtiyacı HesaplamaBurç HesaplamaBel-Kalça Oranı HesaplamaGünlük Kalori İhtiyacı HesaplamaGünlük Su İhtiyacı Hesaplamaİdeal Kilo Hesaplama
İdeal Uyku Saati Hesaplama
“İdeal Uyku Saati Hesaplama” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.