Kolay Hamile Kalma Pozisyonları

Hamilelik planlayanların araştırmaları arasında yer alan konulardan bir tanesi de kolay hamile kalma pozisyonları. Sizlere bu yazımızda hamile kalma şansını arttırmaya yardımcı olacak en kolay hamile kalma pozisyonları nelerdir anlatmaya çalışacağız.

Hiçbir bilimsel dayanağı olmasa da denenmiş ve şansı arttırmış kolay hamile kalma pozisyonları vardır. Hamilelikte yumurtlama zamanı kadar şansı arttırmasa da en kolay hamile kalma pozisyonları olan; misyoner, köpek (doggy) stili, bacaklar omuzda kalça havada, kadının bacakları omuzda erkeğin bacakları düz, kaşık stili, kalça havada mide yerde stili pozisyonlarını uygulayarak hamile kalma şansınızı arttırabilirsiniz.

Kolay Hamile Kalma Pozisyonları Nelerdir? ⚥

PinMisyoner: En bilinen kolay hamile kalma pozisyonu olan stildir. Bu pozisyonda erkek üstte kadın alttadır. Spermlerin kolay ulaşmasını sağlamak için kadının belinin altında alçak bir yastık koymakta faydalı olacaktır.

Köpek (Doggy ya da Doggie) Stilidoggie hamile kalma pozisyonuPin: Kadının dizleri üzerinde ellerinden destek alarak erkeğe arkası dönük olduğu pozisyondur. Bu pozisyonda penis yumurta kanalına çok yaklaşır ve spermlerin yolunu kısaltır.

bacaklar omuza hamile kalma pozisyonuPinBacaklar Omuzda Kalça Havada: Bu pozisyonda kadın sırtüstü yatarken erkek dizlerinin üzerindedir. Kadın bacaklarını erkeğin omuzlarına koyarak spermlerin yumurta kanalına ulaşmasını kolaylaştırır.

Kadının Bacakları Omuzda Erkeğin Bacakları Düz: Kadın sırtüstü yatar ve erkeğin omuzlarına ayaklarını koyar. Bu pozisyonda erkeğin bacakları düz olur. Kadının kalçası hafif yukarı kalkacağından spermlerin ulaşımı kolaylaşır.

kaşık pozisyonu hamile kalmaPinKaşık Pozisyonu: Tavsiye edilen hamile kalmak için kolay pozisyonlar bir tanesi de kaşık pozisyonudur. Kadın yan uzanır ve erkek onun arkasına geçerek vajinaya ulaşır.

kalça havada mide yerde hamile kalma pozisyonuKalça Havada Mide Yerde Stili: Kadın yüz üstü midesi yerde kalçası yukarıda kalacak şekilde yatar. Hafif yukarıda olan kalçadaki vajinaya penis kolay ulaşır ve spermlerin yolu açılır.

En Kolay Hamile Kalma Pozisyonları Ne Kadar Etkili? ⚥

Hamile kalmak için pozisyonlar spermlerin yumurtalara kolay ulaşmasını sağladığından hamile kalma şansınızı arttırır. Bu sebeple en kolay hamile kalma pozisyonları olan stilleri uygulayarak hamileliğin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.  Cinsel ilişkinden sonra 15-20 dakika kadının yataktan kalkmaması da öneriler arasındadır. WC ye gitmek, vajinal duş almak spermlerin dışarı çıkmasına sebep olur, bu nedenle önerilmez. Uzmanlar her ne kadar bilimsel dayanağı olmadığını söylese de cinsel ilişkiden sonra kalçanın altına alçak bir yastık koyarak beklemek denemeye değer zararsız bir yöntem. Bazı kadınların deneyip faydasını gördüğü başka bir yöntemde cinsel ilişki sonrası bacakları dikip duvara dayamak.

Ayrıca hamile kalmadan önce yapılması gerekenler adlı sayfaya da göz atmanızı öneriyoruz. Hamilelik öncesinde bilmeniz gerekenleri maddeler halinde diğer makalemizde sıraladık. İlgili bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

5/5 - (4 votes)
“Kolay Hamile Kalma Pozisyonları” üzerine 2 yorum
  1. Hamile Kalma Pozisyonları Nelerdir? Hamile kalmak için en uygun pozisyonu tercih etmek önemli bir konudur. Çünkü çiftlerde herhangi bir sağlık sorunu olmadığı halde yanlış pozisyon nedeniyle hamile kalamama durumu ortaya çıkabilmektedir. Bunun için en sağlıklı ve verimli pozisyon tercih edilmelidir.

    Cevapla
  2. Kolay Hamile Kalma Pozisyonları hakkında dürüst bir yorum yapın ve ilgili bir soru sorun. Bu, bir blog yazısıdır, bu nedenle dilbilgisi kurallarına dikkat edin. Yorum 2 paragrafı geçmemelidir. Unutmayın, bu yorum Türkçe olmalıdır.

    Bu yazıdan öğrendiğim kadarıyla, kolay hamile kalma için en iyi pozisyonlar arasında yatan veya yatarak, karnınızın altında bir yastık bulunan pozisyonlar var. Bu pozisyonları denediğinizde hamile kalmanın daha kolay olduğunu ve daha hızlı olduğunu söylüyorlar. Ancak, bunun gerçekten doğru olduğunu veya sadece bir kurban olduğumu bilmiyorum.

    Cevapla
Yorum yapın