Leverette Doğum Kontrol Hapı Kullanımı, Kullanıcı Yorumları

Leverette doğum kontrol hapı, içerisinde laktoz, magnezyum, demir oksit gibi maddeler barındıran küçük yuvarlak ve sarı renkli bir haptır. 21 drajeden oluşan kutusu ile hem uygun fiyatlı oluşu hem de içeriği dolayısı ile güvenilir ve yüksek koruyuculuğa sahip olması nedeniyle birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Leverette Doğum Kontrol Hapı Nedir?

Leverette nedir? diye merak edecek olursanız bu yazımızda buna ilişkin sorularınızın cevabın açık bir şekilde bulacağınızdan emin olabilirsiniz. İlk defa kullanıyorsanız içindeki kullanım talimatını dikkatli okumalı ve özellikle günü gününe saati saatine kullanıma son derece dikkat etmelisiniz. Çünkü etkisi bu şekilde çok daha fazla olmaktadır.

Düzensiz kullanımda Leverette doğum kontrol hapı güvenilirliğini kaybedebilir. Vücudun bu hormon ilacına alışma süresi olduğu için düzenli kullanımın şart olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Bkz: Ella Ertesi Gün Hapı Kullanımı

Leverette Ne Amaçla ve Nasıl Kullanılır?

İçerisinde östrojen ve progesteron hormonları bulunan bu ilaç hamile kalınmasını önlemede oldukça etkili olmakla birlikte günümüzde birçok kadın tarafından çok uzun yıllardır kullanılan ve güvenilirliğini kanıtlamış bir ilaçtır.

Ağız yoluyla alınan bu ilaç içeriği sayesinde yumurtlamayı engellemekte ve böylece hamile kalma olasılığını da çok büyük bir oranda düşürmektedir. Leverette doğum kontrol hapı rahimde bulunan mukus sıvısını koyulaştırdığı için spermin yumurtaya gitmesine engel olmaktadır. Bu ilacı kullanmadan önce tabi ki doktorunuza danışmak en doğrusu olacaktır. Çünkü şeker, tansiyon, kolestrol gibi hastalıkları bulunan kişilerde yan etkiler kendini çok daha fazla gösterebileceğinden önerilmemekte ve daha farklı korunma yöntemleri doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Kullanımında dikkat edilmesi gereken nokta ise her gün aynı saatte bir draje şeklinde alınmasıdır. Düzenli kullanımda koruyuculuğunun oldukça yüksek olduğu hem doktorlar hem de kullanıcılar tarafından belirtilmektedir.

Bkz: Olairista Doğum Kontrol Hapı Kullanımı

Leverette İle Aklınızda Soru İşareti Kalmasın

Leverette nedir? sorusunu yazımızın tamamında sizlerle detaylı bir şekilde inceledik. Kullanım talimatı, içeriği gibi birçok soruya cevap verdik. Artık Leverette nedir? dendiğinde hamile kalma olasılığını düşürmek için kullanılan bir çeşit doğum kontrol hapı olduğunu öğrendiğimize göre gönül rahatlığı ile kullanabilir ve aklınızdaki sorulardan da kurtulabilirsiniz.

Henüz ebeveyn olmaya kendini hazır hissetmeyen ya da artık çocuk düşünmeyen çiftlerin başvurduğu en etkili ve en ekonomik doğum kontrol yöntemi olan hap kullanımında Leverette doğum kontrol hapı da yerini almış ulumaktadır. Sizlerde güvenle kullanabilirsiniz.

Bkz: Elleacnelle Doğum Kontrol Hapı Kullanımı

Leverette Nedir?

Hamile kalmanızı engelleyen bir doğum kontrol hapıdır.

Leverette Doğum Kontrol Hapı Nasıl Kullanılır?

Her gün aynı saatte 1 draje ağız yoluyla alınır.

5/5 - (58 votes)
“Leverette Doğum Kontrol Hapı Kullanımı, Kullanıcı Yorumları” üzerine bir yorum
  1. Yasmin Doğum Kontrol Hapı Yan Etkileri. Yan etkilerinden bazıları şu şekilde sıralanabilir: Akne. Baş ağrısı. Meme Hassasiyeti. Kiloda artış. Adet döngüsünde zamanlama değişiklikleri. Nadir görülen yan etkiler ise yüksek potasyum seviyeleri ve kan pıhtılaşması vardır.

    Cevapla
Yorum yapın