Microgynon Doğum Kontrol Hapı Kullanımı, Kullanıcı Yorumları

Microgynon Doğum Kontrol Hapı nedir? diye aradığınızda birçok insanın kullanmış olduğu gebeliği önlemeye yardımcı olan bir doğum kontrol hapı olduğu bilgisine kolayca ulaşacaksınız. Bu hapı aldığınızda adetinizin ilk günü kullanmaya başlamanız etkisini çok daha fazla göstermenizde etkili olacaktır. Ama tabi ki adetin ikinci ya da üçüncü günü de kullanmanızda hiçbir sakına yoktur.

Microgynon Nedir? sorusunun cevabını bu yazımızda açık bir şekilde bulacağınızdan hiçbir şüpheniz olmasın. Bu hapın kullanımında dikkat etmeniz ve önem göstermeniz gereken önemli bir konu her gün düzenli bir şekilde aynı saatte içmenizdir. Çünkü vücut bu hapın etkilerine alıştığında bir makine gibi çalışacak ve bunun sonucunda da size istediğiniz etkiyi vermesi çok daha kolay ve başarılı olacaktır. Bu nedenle bu kurala dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bkz: Triquilar Doğum Kontrol Hapı Kullanımı

Microgynon Doğum Kontrol Hapı Nasıl Kullanılır?

Microgynon doğum kontrol hapı özellikle yeni evli çiftlerin gebeliği ertelemek amacıyla kullanmış oldukları gebelik önleyici bir doğum kontrol hapı olarak karşımıza çıkmaktadır. İçerisinde 21 veya 28 adet tablet bulunan bu hapı her gün aynı saatlerde almaya özen göstermeniz gerekmektedir.

Regl döneminiz başladıktan sonra özellikle 5 gün içerisinde bu hapın kullanımına da başlamanız gerekir. Her gün bir tablet alarak istediğiniz süre boyunca kullanabilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken önemli biz nokta da şudur ki kutunuz bittiğinde hemen yenisine başlamayın. Microgynon doğum kontrol hapınız bittikten bir hafta sonra yenisine başlayarak düzeninizi bu şekilde kurabilirsiniz.

Bkz: Olairista Doğum Kontrol Hapı Kullanımı

Microgynon Kullananların Yorumları

Microgynon doğum kontrol hapı kullanan kişiler kendi bünyelerinin göstermiş olduğu tepkiye göre yorum yapmaktadırlar. Çünkü her insanda farklı yan etkileri olabilmektedir. Özellikle yeni evli insanlar bir yandan kullanmak isterken bir yandan da sonradan çocuk istediklerinde hap nedeniyle istedikleri zamanda hamile kalamamaktan dolayı şikayetçi olabilmektedir. Çünkü Microgynon Nedir? diye baktığınızda sonuçta rahmin iç yapısında değişiklik yaparak hamile kalmayı önleyen bir doğum kontrol hapı olarak karşımıza çıktığını görmekteyiz.

Fakat bazı kullanıcılar da tüm bu olumsuz yorumların aksine adetlerini düzene soktuğu ruhsal durumlarında olumlu anlamda değişikliğe sebep olduğu gibi yorumlarda da bulunabilmektedir. Dediğimiz gibi sonuçta içinde etken maddeler bulunan bir kimyasal olduğundan dolayı olumlu ya da olumsuz etkileri elbette ki olacaktır. Bu etkiler çok uzun vadede sürmediği sürece de son derece normal ve olağan olduğunu unutmamalı ve sizde istemediğiniz sonuçlar ortaya çıkarıp uzun süre devam ederse bir doktora görünmeniz gerektiğini de unutmamalısınız.

Microgynon Nedir?

Microgynon, hamile kalmanızı engelleyen bir doğum kontrol hapıdır.

Microgynon Doğum Kontrol Hapı Nasıl Kullanılır?

Microgynon doğum kontrol hapı her gün aynı saatte alınacak şekilde kullanılmalıdır.

Microgynon Doğum Kontrol Hapı Nereden Alınır?

Microgynon doğum kontrol hapını eczaneden reçetesiz olarak alabilirsiniz.

5/5 - (93 votes)
“Microgynon Doğum Kontrol Hapı Kullanımı, Kullanıcı Yorumları” üzerine 2 yorum
  1. Mide bulantısı, Baş ağrısı, adet dönemi haricinde kanama, libidonun azalması, memelerde hassasiyet ve duygu durum değişimleri, doğum kontrol haplarının sık görülen yan etkilerinden bazılarıdır. Bu tür doğum kontrol hapı yan etkileri, vücudun yeni hormonal düzene alışmasıyla birlikte birkaç ay içinde kendiliğinden geçer.

    Cevapla
  2. Doğum kontrol hapı kullananlar gebelik istemiyorsa bu süre içinde kullanıma ayn şekilde devam etmelidir. Kullanımı bırakıldığı anda gebelik riski de başlamış olur. Doğum Kontrol Hapının Faydaları Adet sancılarını önlemede etkilidir. Yumurtalık ve rahim kanserine karşı koruma sağlar. Adet kanamalarının sebep olduğu kansızlığa karşı koruma sağlar.

    Cevapla
Yorum yapın