Nasıl Hamile Kalınır? En Kolay Hamile Kalma Yöntemleri

Günümüzde çiftler bilinçli ve teknolojinin kolay ulaşılabilirliği sayesinde nasıl hamile kalınır sorusuna kolayca cevap arayıp bulmakta ve buna göre hareket etmekteler. Sizlere bu yazımızda ise bunun en kolay yöntemlerinin neler olduğu, hamilelik şansınızı arttırabilmeniz için ne gibi unsurlara dikkat etmeniz gerektiğini izah edeceğiz. Yazımızı dikkatli okuduktan sonra sizlerde hamile kalma yöntemleri arasında başarılı olduğunuz etkenleri yorumlarda belirtebilirsiniz.

En Kolay Hamile Kalma Yöntemleri nelerdir? Nasıl Hamile Kalınır?

Bebek sahibi olmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey psikolojik olarak buna hazır olup olmadığınıza bakmak ve bu duruma kendinizi hazırlamak.  Peki bunu nasıl yapacaksınız? Tabi ki hayat kalitenizi arttırarak. Stresten uzak durmak, ağır sporlar yerine yürüyüş gibi sakin, stres atmaya yardımcı olan aktivitelere yönelmeniz gerekiyor.

Hamile kalmayı düşündüğünüz andan itibaren beslenme alışkanlıklarınızın düzeltilmesi çok önemli. Doğal gıdalara, taze sebze ve meyvelere ağırlık verip paketli ve katkılı gıdaları hayatınızdan çıkartıp, kafein ve asitli içeceklerin tüketimini de en aza indirmek oldukça etkili olacaktır.

Hamile kalmaya karar verdiğiniz andan itibaren folik asit alarak işe başlayabilirsiniz. Folik asit kan hücrelerini ve alyuvarların sayısını artırır ve vücudunuzun hamileliğe hazırlanmasına yardımcı olur.

İlişki Sonrasındaki Pozisyonunuzu Koruyun

Hamile kalmaya vücudunuzu hazırlarken düzenli ve yoğun bir cinsel hayat çok önemli. Ne kadar seks o kadar şans. En kolay hamile kalma yöntemleri arasında da yumurtlama dönemini takip etmek var.

Adet döngüsüne göre hesap yapıp yumurtlama dönemleri öncesi ve yumurtlama döneminde cinsel ilişki sıklığını arttırmak hamileliği garantilemek gibi bir şey denilebilir. Cinsel ilişki pozisyonunuz ne olursa olsun ilişki sonrası mutlaka bir müddet sırt üstü yatın.

Cinsel ilişkiden sonra hemen ayağa kalkmak spermlerin içeride kalmasına engel olur.  İlişki sonrası hemen ayağa kalkıldığında spermlerin rahim ağzındaki açıklıktan geçmeleri güçleşir. Bu da hamile kalma ihtimalinizi düşürür.

Yaşınızda kolay hamile kalmanızda önemli rol oynar. Kadınlar yaşlandıkça yumurtalıklarda yumurtalarının miktarında ve kalitesinde düşüşe neden olur. İlerleyen yaşla birlikte, rahim fibroidleri, endometriozis ve fallop tüplerinin tıkanması gibi bazı sağlık sorunları için risk artar, buda hamile kalmayı zorlaştırır.

Nasıl Hamile Kalınır? Sperm Kalitesini Arttırmayı Önemseyin

Hamilelikte kadının dikkat etmesi gereken şeyler olduğu kadar erkeklerinde dikkat edip hamile kalmayı kolaylaştırabileceği etkenler var. Nasıl hamile kalınır sorusunu genellikle kadınlar sorsa da erkeklerinde yapması gereken ve baya da etkili olan kolay hamile kalma yöntemleri var. Bunların başında sperm kalitesini arttırmak geliyor. Erkeğin Çinko, E vitamini ve Selenyum alması gerekir.

Selenyum testosteron ve sperm sayısını artırır. Aynı şekilde C Vitamini de erkeğin sperm kalitesini arttırır ve böylece hamile kalma şansınız yükselmiş olur. Fazla sıcağa maruz kalmakta erkek için önerilmez. Sauna, hamam vb. sıcak ortamlar sperm kalitesinin düşmesine sebep olur. Alkol, sigara, kafein sperm kalitesini düşürenler arasında. Dar ve sıkı pantolonlar giymekte sakıncalılar arasında. Bol ve pamuklu iç çamaşırları tercih edilmeli.

Düzenli bir cinsel hayat, sağlıklı beslenme, stresten uzak bir hayat ve vitaminler nasıl hamile kalınır sorununu doğrudan çözmeniz için yardımcı olabilecek temel unsurlardır. Bunlara dikkat etmemize rağmen hala hamile kalamıyorsanız vakit kaybetmeden doktora görünüp bir sorun olup olmadığını öğrenin.

5/5 - (55 votes)
“Nasıl Hamile Kalınır? En Kolay Hamile Kalma Yöntemleri” üzerine 2 yorum
  1. Sabah saatlerinde deneme yapın; çünkü sperm hareketliliği sabahları daha yüksektir ve daha kolay hamile kalmanızı sağlar. 2 günde 1 deneme yapın. Her gün hamile kalma denemesi yapmak sperm kalitesini düşürmektedir. Sperm üretimi için denemelere bir gün ara vermeniz ise hamile kalma şansını yükseltir. Sağlıklı beslenin.

    Cevapla
  2. Evet arkadaşlar, bu makale bana gerçekten yardımcı oldu. Ben hamile kalmak istiyordum ve bu makale bana en kolay yolu gösterdi. Teşekkür ederim! 🙂

    Cevapla
Yorum yapın