Norlevo Ertesi Gün Hapı Kullanımı ve Fiyatı 2022

Ertesi gün hapı ihtiyaç halinde eczaneden alınması gereken ilaçtır. Farklı üretici firmalara ait etken maddesine göre üretilen değişik markalarda çeşitleri bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere Norlevo ertesi gün hapı hakkında bilgiler vereceğiz. Yazımızı okuduğunuzda ertesi gün hapı Norlevo hakkında merak ettiklerinizi öğrenmiş olacaksınız.

Norlevo Nedir?

Norlevo ertesi gün hapı, korunmasız cinsel ilişki ve güvenilmeyen korunma yöntemleri ile cinsel birleşme yaşandıktan sonra eğer gebelik istenmiyorsa kullanılması tercih edilen ilaçlardan bir tanesidir.

Norlevo Ertesi Gün Hapı İçeriği

Norlevo ertesi gün hapı, etken maddesi levonorgestrel olan bir ilaç türüdür. Eczaneden satın aldığınızda kutunun içerisinden her iki yüzeyinde de “NL” yazısı bulanan, beyaz, yuvarlak iki adet tablet çıkacaktır. Norlevo, etken maddesi olan levonorgestrel sayesinde rahmin içini gebeliğe engel olacak duruma getirerek yumurta ve spermin birbirine ulaşmasını engeller.

Norlevo Ertesi Gün Hapı Kullanımı

Norlevo hapı, kutu içerisinden çıkan iki tabletinde birlikte ağız yoluyla alınması ve bir bardak suyla içilmesi gereken bir haptır. Hapı alırken aç ya da tok olmanız fark etmemektedir. Adet dönemindeyken de herhangi bir günü kullanabilirsiniz. Eğer korunmasız ya da güvenli koruma sağlamayan bir yöntemle cinsel birleşme yaşadıysanız ve gebelik istemiyorsanız size acil doğum kontrol yöntemi sağlar.

Cinsel birleşmeden sonra 72 saate kadar kullanılması mümkündür. Ancak en erken sürede almak etkiyi arttıracak, Norlevo hapı alımını uzattığınız süre kadar de etkiyi azaltacaktır. İlk 12 saatte alındığında %95 koruyuculuğu varken, 72 saate kadar alındığında koruyuculuğu %87’ye kadar düşmektedir.

Norlevo Ertesi Gün Hapı Fiyatı

Norlevo hapı, eczanelerde 2021 yılı itibariyle 59,00 TL’dir. Eczanelerden reçetesiz alınabilir.

Norlevo Ertesi Gün Hapı Yan Etkileri

Norlevo hapı yan etkileri, nedeniyle zorunlu olmadıkça kullanılması tavsiye edilmemektedir. Ertesi gün hapı Norlevo kullanımında oluşturabileceği bazı yan etkileri de vardır.

 • Göğüslerde hassasiyet,
 • Baş dönmesi ve baş ağrısı,
 • Mide bulantısı,
 • Ara kanama,
 • Adet döngüsünde değişiklik,
 • Norlevo hapı alındıktan sonra kesilmeyen kanama yaşarsanız doktora başvurmalısınız.

Norlevo Hapı Kullanılmaması Gereken Durumlar

Norlevo hapı aşağıdaki durumlarda kullanılmaması gerekmektedir;

 • Çocuklar ve yaşlılar için kullanılması önerilmez.
 • İleri derece karaciğer yetmezliği
 • Emziren anneler. Emziren anne ertesi gün hapı Norlevo kullandığında ilaç etken maddesi sütüne de geçmektedir. Eğer kullandıysa doktoruna danışmalı ve doktorunun verdiği süre kadar bebeğini emzirmemelidir.
 • Gebelikte kullanılmaz
 • Var olan gebeliği bitirmek için kullanılmaz

Not: Makale bilgi niteliği taşımaktadır, detaylar için doktorunuza başvurmanızı tavsiye ederiz.

Norlevo Ertesi Gün Hapı Fiyatı

2022 yılı itibariyle Norlevo hapının fiyatı 59 ₺’dir.

Norlevo Ertesi Gün Hapı Yan Etkileri

Göğüslerde hassasiyet, baş dönmesi, mide bulantısı, baş ağrısı, ara kanama, adet döngüsünde değişiklik.

Norlevo Hapı Nereden Alınır?

Norlevo hapını eczanelerden reçetesiz olarak alabilirsiniz.

5/5 - (6 votes)
“Norlevo Ertesi Gün Hapı Kullanımı ve Fiyatı 2022” üzerine 3 yorum
 1. Ertesi Gün Hapları İsimleri ve Fiyatları 2022. Ella: Bu ilacın içerisinde 30 mg ulipristal bulunur. Kutu içerisinde 1 adet tablet vardır ve korumasız ilişkiden sonraki 3 gün içerisinde içilmesi gerekir. Eczanelerde satılan ilacın fiyatı 83 TL’dir.

  Cevapla
 2. Ella ertesi gün hapı 2022 yılı için henüz belirlenmese de ortama fiyatı 100 TL ile 120 TL arasında farklılık göstermektedir. En etkili ertesi gün hapları arasında bulunmaktadır. Norlevo ertesi gün hapı fiyatı 2022 Korunmasız ilişkiye girdikten sonra hamilelik şüpheniz varsa eğer acil müdahale için ertesi gün hapı kullanabilirsiniz.

  Cevapla
Yorum yapın