Nub Teorisi Nedir? Nub Teorisi ile Cinsiyet Tahmini

Hamile anne adayları bebeklerini kucaklarına alacakları günü büyük heyecanla beklerlerken başka heyecanlandıkları ve merak ettikleri konu da bebeklerinin cinsiyetinin ne olduğudur. Ultrasonda 20. Haftada cinsel organının görünmesine bağlı olarak doktorlar bebeğin cinsiyetinin ne olduğunu net bir şekilde söylemektedirler. Ancak son günlerde çok popüler olan nud teorisi ile erkenden bebeğin cinsiyetini tahmin etmek mümkün olmaktadır. Peki, nub teorisi nedir? Nub Teorisi ile cinsiyet tahmini nasıl yapılır?

Nub Teorisi Nedir?

Pin

Nub, bilimsel temelli bir yöntemdir. Son yıllarda karşımıza çıkmaya başlayan ve merak konusu olan nub teorisi ile yüzde yüz net sonuç vermese de uzmanlar tarafından bebeğin cinsiyeti tahmin edilebilmektedir. Ancak bu nub yöntemi ile cinsiyet tahmin edebilmek için 12 haftalık hamile olmanız gerekmektedir.

Yapılan araştırmalar nud teorisi ile yapılan cinsiyet tahminlerinde başarılı olma oranı çok yüksektir. Doktorunuz hamileliğinizin on ikinci haftasında ultrason görüntülerini inceleyerek bebeğinin cinsiyetinin ne olduğu konusunda bir karar verebilir. Halk arasında cinsiyet tahmin etme konusunda birçok inanış vardır. Karın sivriliği, tatlı-ekşi aşerme gibi yöntemler dayanağı olmayan inanışlardır. Nub teorisi nedir ise bilimsel dayanağı olan bir yöntemdir.

Nub Teorisi ile Cinsiyet Tahmini

Pin

Nub teoremi yönteminin bebeğin cinsiyetini tahmin etme de kullanıldığını söylemiştik. Peki, nub teoremi bebeğin cinsiyetini nasıl ve neye göre belirliyor bakalım. Hamileliğin on birinci haftasından itibaren, tüm bebeklerin bacaklarının arasında ‘nub’ olduğuna inanılır ve bu teoriye göre oradaki açı, bebeğin cinsiyetinin öğrenilmesini sağlayabilir.

Eğer bu açı, omurga ile 30 derecenin üzerinde bir açı oluşturuyorsa erkek, 30 derecenin altında bir açı oluşturuyorsa kız bebek sahibi olunacağı düşünülmektedir. Bebeğin durduğu pozisyon yanılma payında etkili olmaktadır. Bebeğin nub teorisi yöntemi ölçümüne uygun pozisyonda olması doğru tahmin olasılığını arttırmaktadır. Peki, Nub ile doğruluk oranları nedir?

  • 11. haftada doğruluk oranı %48,
  • 12. haftada doğruluk oranı %91,
  • 13. haftada doğruluk oranı %94

Bebeğinizin cinsiyetini öğrenebileceğiniz en net görüntü 20. haftadır. Bu nedenle, Nub Teoremi, özellikle bebeğin cinsiyetini erken dönemde öğrenmek isteyen anne ve baba adayları için oldukça tercih edilmektedir.

5/5 - (34 votes)
“Nub Teorisi Nedir? Nub Teorisi ile Cinsiyet Tahmini” üzerine 2 yorum
  1. Ramzi teorisi, nub teorisi ve Çin Takvimi gibi cinsiyet tahmininde bilimsel geçerliliği olmayan yöntemler, bebeğinin cinsiyetini erken haftalarda merak eden ebeveynlerin sıklıkla başvurduğu yollardır. Ancak bebeğin cinsiyet tahmininde en güvenilir sonuçları ultrason verir.

    Cevapla
  2. Ultrason muayenesi esnasında erkek bebeğin penisinin izlenmesi ile cinsiyet anlaşılır. Bazı durumlarda kordonun bacak arasında görülmesi halinde, kız bebekte erkek bebek görüntüsü verebilir. Ramzi teorisi doğru mu? Günümüzde cinsiyet belirlemede çok sık kullanılan yöntemlerden birisi de Ramzi teorisi. Diğerlerinden …

    Cevapla
Yorum yapın