Postpill One Ertesi Gün Hapı Kullanımı ve Fiyatı 2022

Postpill One ertesi gün hapı hakkında merak ettiklerinizi sizler için araştırdık. Ertesi gün hapı hamile kalmak istemeyenlerin kurtarıcısıdır. Eğer korunmasız ilişki yaşadıysanız ya da korunma yönteminiz güvenilmez hale geldiyse ilk yapacağınız şey derhal ertesi gün hapı almaktır.

Eczaneden kolayca satın alınabilir olan ertesi gün hapları piyasada farklı markalarda bulunmaktadır. Etken maddeleri birbirlerine göre farklılık gösterse de işleyiş şekilleri aynıdır. Bu yazımızda sizlere Postpill One ertesi gün hapı hakkında bilgi vereceğiz. Ertesi gün hapları hormon içerdiğinden dolayı dikkatli kullanılması gerekmektedir. Bu sebeple yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Postpill One Nedir?

Postpill One ertesi gün hapı, korunmasız veya başarısız korunma durumlarında eğer gebelik istenmiyorsa kullanılması gereken haptır. Rahminizin hamileliğe elverişli olmasını engelleyerek döllenmenin önüne geçmektedir. Düzenli korunma yöntemi olarak kullanılmaz sadece acil doğum yöntemi olarak kullanılması tavsiye edilen ve bir ayda birden çok alınmaması önerilen bu hapı eczaneden kolayca satın alabilirsiniz.

Satın alacağınız bu hap ta her bir tablette 1500 mikrogram levonorgestrel adında sentetik hormon içermektedir. Bu sebeple bu tür haplar hormon içeriği hormon nedeniyle sık kullanılması önerilmemektedir. Her bir Postpill One ertesi gün hapı bir tarafı “J06” oymalı ve diğer tarafı düz, beyaz veya hafif grimsi beyaz arası, yuvarlak, eğri kenarlı, düz yüzeyli bir tablet içermektedir.

Bkz: Rüyada Hamile Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Postpill One Ertesi Gün Hapı Kullanımı

Postpill One ertesi gün hapı, aç veya tok fark etmeksizin bir bardak su ile ağız yoluyla yutulmalıdır. Aynı anda birden fazla doz almanız koruyuculuğu arttırmamaktadır. Korunmasız veya güvensiz korunma ile yaşanan cinsel birleşmenin akabinde hemen alınması tavsiye edilir. Bu hap ilk 12 saatte alındığında hamileliği önleme etkisi %95 iken 72 saate kadar ilaç içme süresi uzatıldığında %84’lere kadar koruyucu etkisi düşmektedir.

Postpill One Ertesi Gün Hapı Fiyatı

Bu hapın fiyatı eczanelerde 2021 yılı itibariyle ortalama 75,46 TL’dir. Eczanelerden reçetesiz alınabilir.

Postpill One Ertesi Gün Hapı Yan Etkileri

Ertesi gün hapları sık kullanılması önerilmeyen ve hormon içeriğinden dolayı zorunlu kalmadıkça kullanılması tavsiye edilmeyen ilaçlardır ve bazı yan etkilere sahiptir. Sizlere genel olarak yaygın görülen yan etkileri yazacağız. Eğer hapı aldıktan sonra yazdığımız yan etkiler dışında bir farklılık yaşarsanız doktorunuza başvurmanızı öneririz.

 • Göğüslerde hassasiyet,
 • Baş dönmesi ve baş ağrısı,
 • Mide bulantısı,
 • Ara kanama,
 • Adet döngüsünde değişiklik,
 • Hap alındıktan sonra kesilmeyen kanama yaşarsanız doktora başvurmalısınız.

Postpill One Ertesi gün Hapı Kullanılmaması Gereken Durumlar

Postpill One ertesi gün hapı güçlü ve etkisi yüksek bir ilaç olduğundan bazı durumlarda kullanılmaması önerilmektedir. Aşağıdaki durumlarda kullanmanız gerekiyorsa doktorunuza danışmanızı ve doktorunuza tanışmadan asla kullanmamanızı öneririz.

 • Çocuklar ve yaşlılar için kullanılması önerilmez.
 • İleri derece karaciğer yetmezliği
 • Emziren anneler. Emziren anne bu yönteme başvurduğunda ilaç etken maddesi sütüne de geçmektedir. Eğer kullandıysa doktoruna danışmalı ve doktorunun verdiği süre kadar bebeğini emzirmemelidir.
 • Gebelikte kullanılmaz
 • Var olan gebeliği bitirmek için kullanılmaz

Not: Makale bilgi niteliği taşımaktadır, detaylar için doktorunuza başvurmanızı tavsiye ederiz.

Dilerseniz gebelikte yerleşme kanaması adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Postpill One Ertesi Gün Hapı Fiyatı

2022 yılı itibariyle Postpill One hapının fiyatı 75,46 ₺’dir.

Postpill One Ertesi Gün Hapı Yan Etkileri

Göğüslerde hassasiyet, mide bulantısı, baş dönmesi, ara kamama, adet döngüsünde meydana gelen değişiklik gibi yan etkiler görülmektedir.

Postpill One Hapı Nereden Alınır?

Postpill One hapını eczanelerden reçetesiz olarak alabilirsiniz.

Postpill One Hapını Kimler Kullanamaz?

Çocuklar, yaşlılar, ileri derece karaciğer yetmezliği olanlar, emziren anneler, gebe anneler kullanamaz. Son olarak; var olan gebeliği sonlandırmak için Postpill One kullanılamaz.

5/5 - (57 votes)
“Postpill One Ertesi Gün Hapı Kullanımı ve Fiyatı 2022” üzerine 2 yorum
 1. Postpill ertesi gün hapı fiyatı Post pill one prospektüs Postpill One, ülkemizde bulunan korunma yöntemlerinin yetersiz kalması sonucunda ortaya çıkan alternatif yollar arasında yer alıyor. Bunun nedeni konusunda ise yaptığımız araştırmalar sonucunda şunu söyleyebiliriz ki, Türkiye’de yüzde 40 oranında istek dışı gebelikler ortaya çıkıyor.

  Cevapla
 2. 2022 Ertesi Gün Hapı Fiyatı. 2022 ertesi gün hapı fiyatı yoğun bir şekilde araştırılıyor. 2022 yılının Ocak-Şubat aylarında ilaçlara yapılan zamlar neticesinde piyasadaki ertesi gün haplarının fiyatları arttı. Ella, Norlevo, Postpill One ve Ertes en sık satışa sunulan ertesi gün haplarıdır.

  Cevapla
Yorum yapın