Test Yapmadan Hamilelik Nasıl Anlaşılır?

Kadınlar için farklı ve bir o kadar da heyecan dolu geçen hamilelik süreci özellikle de ilk kez bu deneyimi yaşayacak olan kişiler için çok daha fazla önem kazanmaktadır. Hamile kalmaya karar verdiğinizde o heyecanlı bekleyiş başlar ve her fırsatta acaba hamile miyim sorusunu kendinize sormaya başlarsınız. Bunun için belki de sürekli test yaptırıyor olabilirsiniz.

Test Yapmadan Hamilelik Nasıl Anlaşılır?

Bu yazımızda size bu konuda bilgi verip aslında teste gerek kalmadan da bunun belirtilerinin olduğunu sizlerle paylaşacağız. Hamile olup olmadığınızı anlamanın belki de en bilinen yolu adet döneminizin gecikmiş olmasıdır. Her kadın hangi tarihlerde adet gördüğünü bilir. Bunun birkaç gün gecikmiş olması bu konuda size bir soru işareti oluşturabilir. Çünkü hamile kalındığında rahimde oluşan değişimler adet döngüsünü değiştirmekte ve hamilelik son bulana kadar ortadan kaldırmaktadır.

Gebelik sırasında yine adet olan kadınlar da olabilmekte fakat bu çok nadir olarak görülen bir durum olduğundan dolayı test yapmadan hamilelik nasıl anlaşılır? Diye merak ediyorsanız adet olmamanız bunun bir cevabı olmaktadır.

Hamile Olduğunuzu Test Yapmadan Anlayabilirsiniz

Hamile olduğunuzun en net cevabını size kan testi veriyor olsa da test yapmadan önce de kendinize bu teşhisi koyabilirsiniz. Nasıl derseniz yazımızın devamında sizlere bu sorunun cevabını vereceğiz. Şöyle ki kendinizde her zamankinden farklı bir yorgunluk hali hissediyorsanız yani sürekli yorgun uyanıyor hiçbir şey yapmak istemiyorsanız bu size bir işaret olabilir.

Akşamları uykunuz gelmiyorsa ve doğal olarak uykusuzluk çekiyorsanız bu da bir etkendir. En önemli belirtilerden biri de mide bulantısıdır. Özellikle de sabah kalktığınızda mide bulantısıyla uyanıyorsanız ve buna bir de ara ara yaşadığınız baş dönmeleri eşlik ediyorsa hamile olduğunuz konusunda artık daha net olabilirsiniz.

Hamile Olduğunuzu Anlamanın Yolları

Test yapmadan hamilelik nasıl anlaşılır? Başlıklı yazımızda sizin için faydalı olduğunu düşündüğümüz bilgileri aktarmaya devam ediyoruz. Yukarıda bahsettiğimiz durumların dışında bir de kendinizde fiziksel bazı değişimlerin oluşması da size bu konuda fikir verecektir.

Örneğin; meme uçlarınızda koyulaşma görüyorsanız ya da akıntınız çok fazla olmaya başladıysa bunlar da hamile olacağınıza dair işaretlerden bazılarıdır. Bu işaretlerden hepsini ya da bazılarını gördüğünüzde test yapmanıza gerek kalmadan hamile olduğunuzu anlayabilirsiniz. Fakat tabi ki yine de en kesin sonucun kan testi olduğunu söylemeliyiz.

Bir doktora giderek kan tahlili yaptırdığınızda şüphelerin doğruluğunu kesin bir şekilde öğrenip kendinize hamilelikle birlikte yeni bir yaşam hazırlayabilirsiniz. Bu sürecin öncesi de sonrası da anne adaylarını heyecanlandıran son derece keyifli bir süreçtir.

Adet kaç gün gecikirse hamilelik kesinleşir?

Adetinizin ortalama 7 ile 10 gün gecikmesi hamileliğin belirtisi olabilir.

5/5 - (30 votes)
“Test Yapmadan Hamilelik Nasıl Anlaşılır?” üzerine 3 yorum
  1. Bu olağan bir adet ağrısı olabileceği gibi hamile olduğunuz anlamınada gelebilir. Bunlara ek olarak bel ağrısı,pembe lekelenmeler,kahverengi lekelenmelerde gebelik belirtisi olabilir.Bu tür belirtiler var ise mensinizde gecikmiş ise mutlaka test yapmanızı öneriyoruz.

    Cevapla
Yorum yapın