Hamilelikte Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Nasıl Geçer?

Hamilelik döneminde anne adaylarının bazıları ilk aylardan itibaren bazıları da özellikle son aylarda bazı ağrılar ile baş başa kalmaktadır. Bu dönemde ilaç içmek olabildiğince ertelendiği için ağrılara kendi yöntemleri ile ya da doğal yollar ile çözüm aramaktadırlar.

Hamilelikte Diş Ağrısı 🦷

Doktorlar hamilelikte ağrı kesici kullanılmasını önermediği için anne adaylarının en korktuğu şeylerden biri de gebelik süresinde ağrı durumu yaşamalarıdır. Diş ağrısı da bunlardan biridir. Eğer böyle bir durum ile karşılaştıysanız evinizde doğal yollardan ağrınızı biraz da olsa dindirmenin bazı yolarından size bu yazımızda bahsedeceğiz.

Hamilelikte Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? 🦷

Hamilelikte diş ağrısına ne iyi gelir? sorusunun bilinen en doğru cevabı karanfil olacaktır. Evinizde bulunan bir karanfili ağrıyan dişinize koyup hafifçe ezin ve bir süre orda tutun. İçindeki maddeler uyuşma sağlayacağı için ağrınızın da bir nebze azalmasına yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra hamilelikte dişin ağrısına ne iyi gelir? diye soracak olursanız sirkeli ve tuzlu gargara da dişlerinizdeki bakterileri temizleyeceği için ağrınızın kısa bir süre sonra geçmesinde etkili bir yoldur.

Bkz: Hamilelikte Dudak Kuruluğu Nedenleri ve Çözümü

Hamilelikte Diş Ağrısını Geçirmenin Yolları 🦷

Her zaman olduğu gibi bu dönemde de dişleri düzenli bir şekilde fırçalamak ağrıyı azaltmanın yanında aslında oluşmasını da önlemektedir. Eğer dişlerinizi düzenli bir şekilde fırçalarsanız hamilelik döneminde diş ağrısı ile karşılaşma olasılığınız da o kadar az olacaktır.

Hamilelikte dişlerin ağrısı nasıl geçer? diye merak ediyorsanız size tavsiye vermeye devam ediyoruz. Ağrı kesici kullanmak bu süreçte bebeğinize zarar verebilir. Aşağıda önerilen 2 ağrı kesiciden bahsettik. Bu nedenle dayanılmaz ağrı çekerseniz doktor kontrolünde yan etkisi en az olan ağrı kesicilerden faydalanabilirsiniz.

Nane de diş ağrısı için anne adaylarına önerilen bitkidir. Özellikle taze nane yaprağını çiğnediğinizde ağzınızda bıraktığı ferahlık dişinizin ağrısına da olumlu etki yapacaktır.

Bkz: Hamilelikte Düşmek Bebeğe Zarar Verir Mi?

Hamilelikte Diş Ağrısı için Soğuk Kompres Uygulaması 🧊

Hamilelik döneminde dişiniz ağrıdığında buz koymak da ağrınızı hafifletecek bir başka öneridir. Fakat buzu direkt olarak değil bir beze sararak dişinizin üzerine koymanız gereklidir.

Hamilelikte dişin ağrısına ne iyi gelir? konusu belki de anne adaylarının en sık merak ettiği konular arasındadır. Çünkü bu dönemde yaşanan ağrılarda ilaç kullanımı istenmediğinden doğal yollar anne adayları tarafından merak edilmektedir. Siz de hamilelikte dişin ağrısı nasıl geçer? diye merak ediyorsanız yazımızı okuyarak doğal yolların neler olduğun öğrenebilir ve istediğiniz yöntemi kullanabilirsiniz.

Hamilelikte Diş Ağrısı Bebeğe Zarar Verir Mi? 🤱

Hamilelikte diş ağrısı ve ağız sağlığının bozulması bebeğin gelişimini olumsuz yönde etkiler.

Hamilelikte Diş Ağrısı için Hangi Haplar Kullanılır? 💊

Hamileler için içerisinde yer alan bileşen ve kimyasallardan dolayı Parol ve Minoset ağrı kesicinin kullanılması önerilmektedir. Bu ağrı kesicilerin bebeğe zararı yoktur.

5/5 - (58 votes)
“Hamilelikte Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Nasıl Geçer?” üzerine 2 yorum
  1. Özellikle “Hamilelikte diş çürüğü ağrısına ne iyi gelir?” sorusuna yanıt arıyorsan, ağrı kesiciler sana ihtiyacın olan desteği sağlar. Ancak kulaktan dolma bilgilerle ağrı kesici ya da aspirini sakın direkt olarak dişinin üzerine uygulama. Dişin ağrılı bölgesini yumuşak bir fırça ya da diş ipiyle temizleyebilirsin.

    Cevapla
Yorum yapın