Hamilelikte Folidays Kullananlar | Hamilelikte Folik Asit Markası

Hamilelikte folik asit kullanımıyla ilgili sık sorulan soruları sayfanın altında bulabilirsiniz. Her anne adayı sağlıklı bir bebek dünyaya getirmenin hayalini kurarken bunun gerçekleşmesi için de elinden geleni yapmaktadır. Bebeğin ve anne adayının sağlıklı olması için hamilelikten önce dikkat etmeye başlamak önemlidir. Bu yazımızda son yıllarda hamile kalmak isteyenlerin ve hamilelerin tercih ettikleri Folidays isimli takviye gıdadan bahsedeceğiz.

Hamilelikte Foliday Kullananlar ve hamilelikte Folidays kullanmak isteyenler yazımı sonuna kadar dikkatlice okuyabilirler.

Hamilelikte Folidays Kullanmanın Önemi 💊

Hamilelikte FolidaysPin

Hamilelikte Folidays kullanmak çok önemlidir. Folidays folik asit içermektedir. Folik asit B grubu vitaminlerden B9 vitaminidir. B9 vitamini bebeğin beyin ve omurilik gelişimi için hayati önem taşır diyebiliriz. Ayrıca Folidayste aktif formdaki B12 Vitaminini (Methycobalamine) ve 4.Jenerasyon folat (Quatrefolic) içermesi, gebelik öncesi dönemde, gebeliğin ilk 3 ayında ve folik asit eksikliğine vücudun ihtiyacı olan aktif folik asiti (5-MTHF) sunar.  4. Jenerasyon folat, folik asidin vücutta kullanılan aktif formudur.

Dönüşüme ihtiyaç duymayan ve biyoyararlanımı daha yüksek olan bu form, Folidays’in özelliğidir. Yine vücudun direkt kullandığı  B12 Vitamini ile de gerekli olan günlük ihtiyaçlar karşılanabilir. Folidays, katkı maddesi içermemektedir ve temiz etiket sertifikasına sahip kapsül üreticilerinden Capsugel firmasının patentli ürünü olan Vcaps kapsüller ile üretilmektedir. Bu kapsüller tamamen bitkisel olmasından dolayı vejetaryen ve vegan kullanıma uygunluğu mevcuttur.

Besinlerle de aldığımız folik asit hamilelik döneminde yeterli gelmez ve mutlaka folik asit takviyesi almak gerekmektedir. Hamilelikte Folidays kullanmak tüm folik asit ihtiyacınızı karşılayacaktır. Normal dönemlerde günlük yediklerimizde bulunan folik asit vücut için yeterlidir, hamilelikte eğer takviye alınmazsa bebekte ciddi sorunlar oluşabilmektedir. Folik asit fazla alınmasından dolayı sakıncalı olup olmadığı henüz bilinmemekle, folik asit fazlalığından rapor edilmiş bir sağlık sorunu da bulunmamaktadır.

Bkz: Bebeklerde pamukçuk ilacı

Hamilelikte Folidays Kullanımına Ne Zaman Başlanmalı 💊

Hamilelikte Folidays kullananlar ve hamilelikte Folidays kullanmak isteyenlerin merak ettikleri ne zaman Folidays kullanmaya başlayacakları ve günlük miktarı ne olacağı konusudur. Hamilelikte Folidays kullanmanın öneminden bu yazımızda bahsettik. Bu sebeple ki henüz hamile kalmadan önce hamile kalmayı düşündüğünüz andan itibaren Folidays kullanmaya başlamanız önerilmektedir.

Hamilelik boyunca da kullanmaya devam etmek gerekmektedir. Günlük 400 microgram folik asit almak yeterli olacaktır. Hamile kalmadan 1 ay önce Foliday kullanmaya başlanmalı ve ilk üç ay hamilelikte folidays kullanımı devam edilmelidir. Bu şekilde bir kullanım, doğacak bebeğin sağlıklı olması için gereklidir. Obezite ve diyabet olan kişilerde ve epilepsi ilaçları kullanan kişilerde gebelik öncesi ve gebelikte folik asit takviyesi normal hamilenin alması gerekenden daha fazladır. Doktorunuzun tavsiyelerine mutlaka uymanızı öneririz.

Bkz: Kusan bebek tekrar emzirilir mi

Hamilelikte En İyi Folik Asit Markaları ve Fiyatları 🏷️

Hamilelik öncesi folik asit kullanımı ile ilgili araştırmalarımıza göre en çok tercih edilen markaları ve fiyatlarını liste olarak paylaşıyoruz. Bu ürünler çeşitli internet sitelerinde satışı olan ürünleri içermektedir. Liste en çok tercih edilen üründen az tercih edilene doğru sıralanmıştır. Doktorunuzun yönlendirmesi doğrultusunda ürün seçmeniz daha yararlı olacaktır. Bazı durumlarda doktorların bu firmalarla olan anlaşmalarından dolayı doktorunuz aracılığı ile daha uyguna temin edebileceğinizi unutmayın.

  1. Folidays 30 Kapsül – 79 ₺
  2. Folicus Plus 30 Tablet – 62 ₺
  3. Nutraxin Folik Asit 100 Tabletx2 – 292 ₺
  4. Folattro Folik Asit 30 Tablet – 96 ₺
  5. Biosal Folik Asit 120 Tablet x2 Kutu – 210 ₺
  6. Creavit Folic Complex 30 Tablet x3 Kutu – 174 ₺

Belirtilen fiyatlar Temmuz 2022’ye aittir.

Hamilelikte folik asit kullanımı şart mı? 👌

Hamilelikte folik asit kullanılmaması durumunda bebeğinizde birçok sağlık sorunu ortaya çıkabilir. Folit asit B vitamini türevi bir besleyicidir.

Hamilelikte Folik asit bebeğe zararlı mı? 👶

Hayır, aksine faydası vardır. Fakat yanlış dozda kullanılması durumunda anne adayına zararlı olabilir buda doğrudan bebeğin gelişimini olumsuz yönde etkiler. Hamilelikte folik asit kullanımı için doz ayarını hekim kontrolünde yapmanız önerilir.

Folik asit gebelikte nasıl kullanılır? 🤰

Hamilelikten en az 1 ay öncesinde günlük 400 mikrogram folik asit kullanılmaya başlanması gerekir. 3. aya kadar da devam edilmelidir. Böyle bir kullanım yaparsanız doğacak bebeğiniz için NTD olasılığını %60 oranında azaltmış olursunuz.

NTD Nedir? 👶

Nöral tüp defeti anlamına gelir. Beyin, omurga ve omuriliğin doğumsal kusurları olarak adlandırılır. Bebeğin vücudunun bir ya da daha fazla bölümünün şeklini değiştirir.

Folik asit hamileliğin kaçıncı haftasına kadar kullanılmalı? 📅

Folik asit kullanımı hamileliğin planlanmasından 1 ay öncesinde başlanmalı ve gebeliğin 12. haftasına kadar devam edilmelidir.

Folik asit doktor yazmadan alınır mı? 👩‍⚕️

Evet reçetesiz olarak eczanelerden ya da internet sitelerinden alınabilir. Ancak almanızı gerektirecek durumu doktorunuzun belirlemesi gerekir.

5/5 - (99 votes)
“Hamilelikte Folidays Kullananlar | Hamilelikte Folik Asit Markası” üzerine bir yorum
  1. Hamilelikte folidays kullananlar Folidays 90 Kapsül I UYGUN FİYAT I ORİJİNAL I Sefaköy de satilik daire Hamilelikte folidays kullananlar Folidays 90 Kapsül I UYGUN FİYAT I ORİJİNAL I ingiliz at – ilanversen. 26.08.2022. Mersin fen lisesi taban puanı: Ulviye atılganoğlu; Fıtık ingilizce; Hamilelikte folidays kullananlar

    Cevapla
Yorum yapın