Hamilelikte Maden Suyu İçilir mi?

hamilelikte maden suyu,
gebelikte maden suyu,
hamileyken soda içilir mi,
hamilelikte soda,
maden suyu hamilelikte,
maden suyunun hamilelikte faydaları,
hamilelikte sade soda,
hamilelikte maden suyunun faydaları,
hamilelikte sodanın faydaları,
hamilelikte maden suyu ne zaman içilmeli,
hamilelikte maden suyu yararlari,
hamilelikte maden suyu zararlı mıdır,
gebelikte sade soda,
hamileyken maden suyunun faydaları,
hamilelikte soda içilir mi,
hamileyken maden suyu,
hamilelikte mineralli su içilir mi,
hamilelikte hangi marka maden suyu,
bebekler maden suyu içebilir mi,
hamilelikte soda icmek zararlı mıdır,

Maden suyu mineral açısından zengin bir içecektir. Hatta doğal olması en büyük ve güzel özelliğidir.  Çokça zaman soda ve maden suyu aynı şey zannedilse de birbirinden farklı şeylerdir. Bu yazımızda bizim konumuz ise hamilelikte maden suyu içilir mi? Hamilelikte maden suyunun faydaları nelerdir? Maden suyu ve soda arasında ki fark nedir? Araştırmalarımızı sizlerle paylaşıp, sizleri bu konularda bilgilendireceğiz.

Bkz: Kusan Bebek Tekrar Emzirilir mi?

Hamilelikte Maden Suyu İçmenin Faydaları

Hamilelikte Maden Suyu İçilir miPinMaden suyu yemekten sonra hazımsızlığa iyi gelmekle bilinir. Hazımsızlık dışında da aslında gebelikte maden suyu içmenin birçok faydası bulunmaktadır. Neden hamileyken maden suyu içmelisiniz, bakalım;

Bkz: Doğumu Kolaylaştırmak İçin Dua

 • Maden suyunun içeriğinde zengin mineraller olduğundan bahsetmiştik; Maden suyunun içeriğinde magnezyum, demir, kalsiyum, demir, iyot, selenyum, flor ve sodyum bulunur.
 • Hamilelikte anne adayları bol bol terle ve vücutları tuz ve mineral kaybı yaşar, hamilelikte maden suyu içmek vücudun kaybettiği tuzun ve minerallerin yerini doldurmaktadır.
 • Anne adaylarının bebek tarafından kullanılan kalsiyum nedeniyle ilerleyen yaşlarda kemik erimesi problemi yaşayabilirler. Hemileyken maden suyu içmek hamile anne adayının kalsiyum eksikliğini giderir ve kemikleri güçlendirir.
 • Gebelikte maden suyu içmek gaz yapar gibi bir algı var halk arasında ancak aksine gaz yapmaz kolay hazmı sağlayıp anne adaylarını rahatlatmaktadır.
 • Bu içecek içerdiği magnezyum sayesinde kramp oluşumunu engellemektedir.
 • Anne adayı ve bebek için dişlerin güçlü olmasını sağlar.

Bkz: Hamilelikte turşu yenir mi

Maden Suyu ve Soda Arasındaki Fark

Maden suyunun doğal olmasından bahsetmiştik. Maden suyu doğal kaynaklardan çıkarılır, soda ise içme suyuna bikarbonat ve karbondioksit eklenerek elde edilen içecektir. Maden suyunun aksine soda sadece hazımsızlığa iyi gelmektedir. Gebelikte soda içmenin zararı ve faydası bulunmamaktadır. Ancak bu iki içeceği içerken de dikkat etmek gerekmektedir. İkisi de tuz içeriklerinden dolayı tansiyon yükseltirler.

Tansiyon hastası anne adaylarının bu içecekleri içmeleri tavsiye edilmemektedir. Tansiyon problemi olmayan anne adayları hemileyken maden suyu bir şişe ile sınırlı olarak tüketseler faydalıdır. Bir şişeden fazla maden suyu tüketmek zararlı olabilmektedir. Hamileyken maden suyu içilir mi sorunun cevabı tabi ki içilir hem de gönül rahatlığıyla gebelikte maden suyu içilirdir.

Bkz: Hamilelikte bal yenir mi

5/5 - (23 votes)
“Hamilelikte Maden Suyu İçilir mi?” üzerine 2 yorum
 1. 11. A+. A-. Hamilelik döneminde maden suyu veya benzeri içecekler içmeye yönelik, gebe bayanlar ile birlikte doğacak bebeğe, zararı olabilir gibi düşünceler yer almaktadır. Fakat, tıbbi yönden uzmanlar hamilelik döneminde, içilen veya maden suyu ve türevlerinin hem bebek, hem anne açısından herhangi bir sakıncası …

  Cevapla
 2. Hamilelikte hazımsızlık sorunu yaşayanlarda bu sorunun çözümünde maden suları yardımcı olabilir. • Hamilelikte ortaya çıkan kas krampları ve kabızlığın önlenmesinde magnezyum içermesi nedeniyle maden suları fayda sağlar. Yeterli miktarda süt ürünü tüketen gebeler de dahil kas krampları hamilelikte önemli bir problem teşkil eder.

  Cevapla
Yorum yapın