Hamilelikte Sol Kasık Ağrısı Neden Olur? Ne zaman Başlar?

Anne olacağınızı öğrendiğiniz günden bu yana içinizde bir heyecan olduğunu, sizi nelerin beklediğini merak ettiğinizi biliyoruz. Özellikle de ilk defa bu deneyimi yaşayacak olan anne adayları için bu süreç çok daha heyecanlı ve araştırmacı bir şekilde sürecektir. Çünkü birçok konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyecek ve ilerleyen dönemlerde kendisini ne gibi durumların beklediğini bilmek isteyecektir. Hamilelik döneminde kimi zaman en başında kimi zaman sonlarında olmak üzere ara ara ağrıların sizi beklediğini söylemeliyiz.

Hamilelikte sol kasık ağrısı neden olur?

Bebeğiniz rahme yerleşmeye çalışırken doğal olarak kendine bir yer edinme arayışındadır. Bu nedenle de rahimde değişiklikler meydana gelmekte bebek yerini bulana kadar da annede sol kasık ağrısı görülmektedir. Fakat bu ağrının şiddeti çok değildir bu nedenle kasık ağrısının aslında bebeğinizin yer edinme çabası olarak düşündüğünüzde bu ağrı sizi olumlu bile etkileyebilir.

Bkz: Hamilelikte Saç Dökülmesi Neden Olur?

Hamilelikte Sol Kasık Ağrısı Ne Zaman Görülür?

Hamilelikte sol kasık ağrısı ne zaman başlar? derseniz genellikle hamileliğin 6 veya 8. haftalarında yumurtanın rahme yerleşme esnasında olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra hamileliğin artık son aylarına gelindiğinde sol kasık ağrısı kendini çok daha şiddetli şekilde gösterebilir. Çünkü bu sefer de bebeğiniz artık dünyaya gelmek için uğraşmakta ve bunun için de aşağı doğru inmektedir. Bu durum da kasık ağrısının en önemli nedenlerinden biridir.

Hamilelikte sol kasık ağrısı neden olur? cevabı bu şekildedir. Hamilelikte sol kasık ağrısı ne zaman başlar? merakı anne adaylarını araştırmaya itmiştir. Bu ağrı aslında sizin hamile olduğunuzun bir belirtisi de olacağı için hamile kalmayı bekleyen kişilerin bu belirtiyi de dikkate almaları gerektiğini söyleyebiliriz.

Bkz: Hamilelikte Saç Kesilir Mi?

Sol Kasık Ağrısı Gebelik Belirtisi Olabilir

Birçok kadın hamile kalmak için gün sayarken kendisindeki değişiklikleri de belirti olarak algılamaktadır. Sol kasıkta ağrı meydana gelmesi hamileliğin diğer çok bilinen belirtilerinin dışında kalmakla birlikte aslında önemli bir belirtidir. Çünkü yumurtanın döllenme esnasında yapmış olduğu hareketler kasık ağrısına yol açabilir.

Hamilelikte sol kasık ağrısı ne zaman başlar? Hamilelikte sol kasık ağrısı neden olur? gibi tüm merak ettiklerinizi yazımızdan detaylı bir şekilde öğrenebilir ve bu konu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Yazımızda da belirttiğimiz gibi farklı dönemlerde görülen bu ağrı için hamilelikte sol kasık ağrısı ne zaman başlar? sorusunun net bir cevabı değil birden fazla cevabı vardır.

5/5 - (21 votes)
“Hamilelikte Sol Kasık Ağrısı Neden Olur? Ne zaman Başlar?” üzerine 3 yorum
  1. Açılan kalça kemiği belde be kasıklarda ağrı oluşumuna neden olur. Hamilelikte kasık sancılarının olma nedenlerinden bir kaçı da şu şekildedir. Rahimde kist oluşumu, miyom gibi önceden gelen rahim hastalıkları da kasık ağrısı yapmaktadır. İdrar yolu enfeksiyonları da kasık ağrısı olmasına sebep olabilir.

    Cevapla
Yorum yapın