Yazz Doğum Kontrol Hapı Kullanımı, Kullanıcı Yorumları

Yazz doğum kontrol hapı piyasada bulunan eczanelerden kolaylıkla satın alabileceğiniz ilaçlardan bir tanesidir. Yazz nedir? Yazz hapı kullanımı, kullananların yorumları ve bu hapın yan etkileri kullananlar ve yeni kullanmaya başlayacaklar için merak konusudur. 

Bildiğiniz gibi en güvenilir ve basit korunma yöntemlerinden bir tanesi doğum kontrol haplarıdır. Artık aileler planlı gebelikten yanalar ve kendilerini hazır hissettiklerinde gebe kalmak istemektedirler. Buna bağlı olarak da doğum kontrol yöntemlerine başvurmaktadırlar. Bu haplar yalnız gebelikten korunmak amacıyla değil, hormon tedavisi amacıyla da kullanılmaktadırlar.

Yazz Doğum Kontrol Hapı Nedir?

Yazz hapı eczanelerde satılan doğum kontrol hapı markalarından bir tanesidir. Bu hapın etken maddesi drospirenon ve etinilestradiol isimli maddelerdir. Etken maddeleri sayesinde kadın rahmini döllenmeye elverişsiz hale getirerek sperm ve yumurtanın buluşmasını engellemektedir. Eczaneden bu ilacı satın aldığınızda kutunun içerisinden 24+4 adet tablet çıkmaktadır.  24 tablet etken madde içerir 4 tablet ise etken madde içermez.

Yazz Doğum Kontrol Hapı Kullanımı

Yazz doğum kontrol hapı kullanımı, eğer bu yönteme ilk kez başvuruyorsanız adet kanamanızın ilk günü alınması önerilir. 1 ila 5 gün içinde alınmasında da sakınca yoktur ancak ek korunma yöntemine ihtiyacınız olacaktır. Hapları ara vermeden kullanmak gerekmektedir.

Kutudan çıkan 24 tablet etken madde içerip 4 tanesi etken madde içermemektedir. Diğer tabletlerden farklı olarak etken madde içermeyen beyaz tabletlere geçtikten sonra 2. Tablette adet olmanız beklenir. Tabletlerin tamamı bittiğinde yeni kutuya geçmeniz gerekir. Tabletleri her gün aynı saatlerde bir bardak su ile alınmalıdır.

Bkz: Hamilelikte Sıcak Su Torbasına Oturmak Zararlı Mı?

Yazz Doğum Kontrol Hapı Yorumları

Yazz hapı yorumları kullanan kişilerin deneyimlerini paylaştığı veriler içermektedir. Bu hapı kullananlar aşağıdaki izlenimleri kaydetmişlerdir.

  • Kilo aldırması
  • Sabah içildiğinde bulantı yapması
  • Genel kullanıcılar yan etkisi en az olan ilaç olduğunu söylemektedirler
  • Diğer doğum kontrol haplarına göre adet kanamasının biraz daha fazla uzun sürdüğü

Bkz: Belara Doğum Kontrol Hapı Kullanımı

Yazz Doğum Kontrol Hapı Yan Etkileri

Yazz doğum kontrol hapı yan etkileri her doğum kontrol hapında olduğu kadar oluşabilmektedir.

  • Bulantı
  • Kusma
  • Vajinal kanama
  • Kilo alımı
  • İştah açılması
  • Sinirlilik hali

Yukarıda saydıklarımız Yazz hapı yan etkileri olmakla birlikte siz bu hapı kullanmaya başlamadan önce doktorunuza danışınız ve tavsiyelerini uygulayınız.

Yazz Nedir?

Yazz, hamile kalmanızı engelleyen bir doğum kontrol hapıdır.

Yazz Hapı Nasıl Kullanılır?

Yazz doğum kontrol hapı her gün aynı saatte alınacak şekilde kullanılmalıdır.

Yazz Doğum Hapı Nereden Alınır?

Yazz doğum kontrol hapını eczaneden reçetesiz olarak alabilirsiniz.

Oyla post
Yorum yapın