Yüzde Yüz Hamilelik Belirtileri Nelerdir? 2022 Güncel Konu

Hamilelik planlayan anne adayları ve korunmasız ilişki yaşayan çiftler hamilelik belirtilerini dikkatlice takip etmektedirler. Vücudunuzda görülen hiçbir değişiklik maalesef yüzde yüz hamilelik belirtileri değildir. Sadece kan testi yüzde yüz hamilelik sonucunu vermektedir.  Yüzde yüz hamilelik belirtileri merak edilen bir konu olsa da hamilelik belirtileri kişiden kişiye değişiklik göstermekle, belirtiler altında yatan başka sebeplerde olabilmektedir.

Yüzde Yüz Hamilelik Belirtileri ⭐

Sizler için yüzde yüz hamilelik belirtileri olmasa da en yaygın görülen ve yüksek ihtimalle hamilelik belirtisi olan durumları araştırdık.

En Erken Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar 👌

Kusma, kokulara karşı hassasiyet, bele vuran ağrılar, kasık bölgesindeki sancılar, sürekli uyuma isteği, duygusal değişimler, sık sık idrara çıkmak en erken hamilelik belirtileri arasında yer alır. Buna göre yüzde yüz hamilelik belirtileri neler diye sorarsanız, alttaki listemizi sizler için hazırladık. Bu belirtiler, yüzde yüz hamile olduğunuza işaret edebilir.

Adet Gününün Geçmesi 🩸

Yüzde yüz hamilelik belirtisi olmamasına rağmen her hamile anne adayının yaşadığı ilk belirti adet gecikmesidir. Her hamilelikte adet günü gecikir ve bunun üzerine test yapılır. Ancak her adet gününün geçmesi de hamilelik anlamına gelmemektedir.

Mide Bulantısı ve Kusma 🤢

Hamilelikle birlikte hormon değişikliklerine uğrayan vücut mide bulantısı ve kusma yaşayabilir. Özellikle sabah bulantıları hamilelikte yaygın görülen bir durumdur. Yüzde yüz hamilelik belirtisi olmasa da sabah bulantıları da hamileliği gösteren önemli belirtilerdendir.

Koku ve Tat Hassasiyeti 👃

Aniden başlayan koku ve tat hassasiyetiniz varsa; yüzde yüz hamilelik belirtisi diyemesek de hamileliğin bariz belirtilerinden birisidir. Özellikle soğan, et,  balık gibi baskın kokular sizi tiksindiriyorsa, en küçük kokuya bile hassasiyet duyuyorsanız veya yedikleriniz midenizi bulandırıyorsa hamileliğe hoş geldiniz.

Halsizlik ve Uyku Hali 💤

Saatlerce uyumuş ve dinlenmiş olmanıza rağmen hala uykusuz ve halsiz hissediyorsanız hamileliğin ilk belirtilerini yaşıyor olmanız muhtemeldir. Halsizlik ve uykusuzluk hali vitamin eksikliği gibi başka sebeplere bağlı olabileceğinden yüzde yüz hamilelik belirtisi değildir.

Bilgi: İçeriği video izleyerek okuyabilirsiniz.

YouTube video

Yüzde Yüz Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

Halsizlik ve uyku hali, koku ve tat hassasiyeti, mide bulantısı ve kusma, adet gününün gecikmiş olması yüzde yüz hamilelik belirtisi arasında yer alır.

Yüzde Yüz Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar?

%100 hamilelik belirtileri genellikle hamileliğin ilk haftasında başlar. Ancak ilk haftalarda çok belirgin bir şekilde bu belirtilerin tamamını göstermeyebilirsiniz. Belirtilerin en yaygın görüldüğü dönemler gebeliğinizin ilk 3 ayı içerisinde gerçekleşir.

Kesin Gebelik Belirtileri Nelerdir?

Kesin gebe olduğunuzu anlamak için aşağıdaki belirtilerin çoğunu gösteriyor olmanız gerekir. Ancak vücut yapınız gereği bir çok belirtiyi göstermeden de hamile olabilirsiniz. Belirtiler; Adet gecikmesi, baş dönmesi, kanama, yorgunluk ve uyku hali, sindirim sisteminde bozukluk, cilt problemleri ve Kabızlıktır.

Bir kadın hamile olduğunu hisseder mi?

Hamile olduğunuzda kendinizde normal olmayan birçok davranış gözlemleyebilirsiniz. Bu davranışlar yorgunluk, unutkanlık, dalgınlık, kasıklarda ağrı, kabızlık, daha çok tuvalete gitme isteği olarak belirlenebilir. Eğer hamilelik bekleyen bir kadın ise evet vücudundaki tepkilerin farklı olduğunu ve hamile olabileceği ihtimalini hisseder diyebiliriz.

Hamileliğin kaçıncı haftasında sivilce çıkar?

Hamileliğin 8. haftasından itibaren bazı anne adaylarında hormon değişiklikleri meydana gelir ve var olan sivilcelerin artmasına neden olabilir. Çok nadir olarak durum tam tersi sivilcelerin azalmasına neden olur.

5/5 - (65 votes)
“Yüzde Yüz Hamilelik Belirtileri Nelerdir? 2022 Güncel Konu” üzerine bir yorum
  1. Yüzde Yüz Hamilelik Belirtileri Şunlardır Öncelikle adetinizde kesinlikle ama kesinlikle gecikme olacak ilk şartlardan birisi bu Göğüslerde hassasiyet biraz irileşme dokunduğunda batma hissi olacak Karında sağda ya da solda batmalar olacak Yorgunluk hissiniz keyifsizlik olacak Yemeklere karşı hassasiyet gelişmiş olacak kokulara karşı duyarlılık

    Cevapla
Yorum yapın